_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

9 důvodů, proč nesnášíme léto!

4. srpna 2017 v 7:00 | Grafomanka |  Krasna.cz
Pro mnohé lidi je právě léto nejoblíbenějším ročním obdobím, já to mám ovšem naopak. Miluji atmosféru zimy, barevnost podzimu a kvetoucí jaro, zato léto? Na něm jsem ve svých školských letech viděla jediné pozitivum - prázdniny.
Ne každý bod sedí přímo na mě, proto jsem pojala tento článek spíše obecně, jakož to, proč ženy nesnáší léto! Souhlasíš s některými body?

1. Ukaž špek!
Zatím co v zimě se mi dařilo mé tělo schovávat pod vrstvy oblečení, nyní musím s pravdou ven. Holé nožky v kraťáskách (u kterých si musíme hlídat, aby nám nelezl zadek), croptopy, šatičky, plavky (to si pak jedna polovina žen stěžuje na příliš malá prsa a druhá na příliš velká)- odhalená kůže k létu zkrátka patří. K tomu mnoho žen přichází s depresemi, že opět přes rok nestihly na léto zhubnout do plavek.

2. Zapoťme se při sportu!
V letních dnech nemám na cvičení povětšinou náladu. Potím se, aniž bych se hýbala, jsem celá unavená a zpomalená. Klasické cvičeníčko doma pro mě v tento čas není. Co však naopak miluji, je plavání. Mnoho lidí tráví letní dny u bazénu a já nejsem výjimka. Příjemné osvěžení v kombinaci s pohybem mě baví.

3. Žiletku do ruky a…
Holit se, holit se, holit se - to léto vyžaduje. S oholenou pokožkou poté nesmíš na sluníčko a navíc je pokožka celá vysušená, proto po holení svědí! Tohle muži nepochopí.

4. Nepříjemné pocení k vedrům patří!
Pocení je nezbytné pro náš organismus, bez něj bychom nefungovali tak, jak správně máme. Ovšem pokud je 40 stupňů ve stínu, raději bych se tohoto "nezbytného procesu" zbavila! Oblečení se na tebe lepí, vytváří se ti nehezké koláče potu, nejraději bys vyšla ven nahá… Přichází bolesti hlavy, úpal a další nepříjemnosti.

5. Make-up? Na ten zapomeň.
Dvě hodiny se pipláš s make-up, pak vyjdeš ven a začne se ti roztékat obličej. Pořád se vlivem pocení otíráš, řasenka je kompletně rozmazaná a ty vypadáš jako panda. Já osobně se v létě zkrátka nemaluji. Je to ta nejpohodlnější varianta.

6. Opalování, spalování a mazání…
Já jsem ten fototyp, který se neopaluje, ale spaluje. Neustále musím myslet na to, zda nejsem již příliš dlouho na sluníčku, zda jsem se pečlivě namazala tím nejvyšším faktorem a za jak dlouho se mi ten červený nos oloupe. K tomu přichází deprese z toho, že já jsem ředitelka vápenky a ostatní chytli překrásnou bronz. Ano, protože já když se ultra mega hodně opálím, vypadám jako jiní lidé v zimě.

7. Vlásky jedině sepnuté!
Pocení se pod hřívou za krkem není nic příjemného. Jediný přijatelný účes pro ženy je nyní culík nebo drdol. Poté se nemáme divit, že nám padají vlasy, když je takto stahujeme.

8. Pleť v létě trpí
Mnohým ženám vyskakují v létě na tváři nejen pihy, ale také nehezké pupínky. Akné se zhoršuje a nemůžeme jej ani zamaskovat make-upem, protože by se nám roztekl vlivem horka na obličeji.

9. Všichni cestují a já trčím doma.
Na sociálních sítích můžeš vidět, jak ta je v Americe, tamta je na Maltě a další si vyjela na Bali… zatím co ty objevuješ krásy svého pokoje.

Nerada bych však zůstala negativní. Léto má zajisté i své světlé stránky. Takové výlety, teplé večery, party, grilovačky… to na létě miluji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cosmetic-world cosmetic-world | Web | 4. srpna 2017 v 8:13 | Reagovat

Všechno je pravdivý 😂 až teda na to že ja bych asi odvahu odejít úplně nenamalovana nemela😀

2 NaTyy NaTyy | Web | 4. srpna 2017 v 13:14 | Reagovat

Každé roční období má své nevýhody, léto a zima asi nejvíce :D každopádně super článek, vlasy mít opravdu sepnuté nemůžu a tak je to otravné, když se mi vlasy lepí k zádům :D Ale jít bez makeupu? To je největší úleva! :D Né že bych ho na sebe patlala, to ne, ale je to skvělý pocit se nemalovat  :) v těch vedrech to prostě nemá cenu. Co je asi nejvíce otravné tak je holení, to prostě nedávám . :D

3 Katie Katie | Web | 5. srpna 2017 v 23:06 | Reagovat

Já těch důvodů mám mnohem víc. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama