_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Duben 2016

Máš ráda herečku Jennifer Aniston?

21. dubna 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Mluvím o krásné, věčně mladé a úspěšné herečce, kterou si oblíbilo nemálo lidí po celém světě. Zcela náhodou patří i mezi mé nejoblíbenější herečky. Obdivuji ji, ať už kvůli tomu, jak krásně vypadá, jak má báječný styl, ale hlavně za její herecké výkony!
Připravila jsem si pro tebe seznam romantických komedií, ve kterých už si zahrála a ráda bych vám je doporučila!

Zkus mě rozesmát
Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií, kterou ztvárnili Jennifer Aniston a Adam Sandler - báječná kombinace. Hlavní hrdinou je plastický chirurg a jeho asistentka a zároveň taky nejlepší kamarádka. Zmíněný chirurg se zamiluje do učitelky mateřské školy, ovšem díky lžím se dostává do velmi komplikovaných situací, musí tedy požádat svoji nejlepší kamarádku a její dvě děti, aby mu pomohli. Společně se vydávají na Havaj, která všechny vztahy změní.

Marley a já
Doják, který rozbrečí i zatvrzelý šutr. Novomanželé si pořídí roztomilého labradora Marleyho - a tím to všechno začíná. Chlupatý miláček však není takové zlatíčko, ale nezkrotitelná střela. Dá zabrat, aby ho dva hlavní hrdinové zvládli. Rodina se postupně rozrůstá a z Marleyho se stává neodlučitelná součást rodiny. Přes všechno to zlobení ho majitelé milují pro jeho dobré srdíčko… čeká nás však smutný konec.

Millerovi na tripu
Nacházíme se v oblasti velké komedie, která tě rozhodně pobaví. Hlavní hrdina je překvapivě dealer marihuany. Bohužel ho však tři muži okradou o jeho peníze a on tak dluží svému vrchnímu dealerovi. Aby vše napravil, musí přivézt z Mexika zásilku drog. Tím přichází na scénu jeho dokonalý plán. Na výlet v karavanu s ním se vydává jeho sousedka striptérka a další dvě falešné děti.

Záměna
Nejklasičtější romanťárna, kterou si dokážeš představit aneb dva kamarádi se do sebe na konci zamilují. Tímto jsem prozradila konec, ale to mi snad odpustíte, protože je to od prvního momentu filmu jasné. Hlavní hrdince tikají biologické hodiny, a proto se rozhodne mít za každou cenu dítě, a to se sympatickým dárcem spermatu. Nejlepší kamarád však udělá záměnu, o tom ale ona neví. Na pár let se jejich životy odloučí a při jejich dalším setkání je na světě už malý rozumbrada, který si je velmi podobný s…

Rozchod
Příběh začíná trošku nezvyklým způsobem - rozchodem. Překážkou je byt, ve kterém si pár vytvořil šťastné hnízdečko lásky, jenže je jich obou a ani jeden se vystěhovat nehodlá. Začíná tedy boj kdo s koho. Jenže jak tak bojují a dělají si naschvály, nachází opět cestu k srdci toho druhého…

Až tak moc tě nežere
V tomto filmu sice Aniston nehraje tu hlavní důležitou roli, ale je jeho součástí. Tato romantická komedie se totiž skládá hned z několika příběhů, které mají jedno společné - vztah muže a ženy. Až tak moc tě nežere je film o hledání osudové lásky, které provází spousta pádů a směšných momentů. Ale stojí to za to.

Co je šeptem
Příběh velmi nápaditý až absurdní. Hlavní hrdinka má před svatbou, ale má takový nedořešený problém. Neví, kdo je její otec. Díky informaci od babičky začne tedy pátrat. Se svým přítelem odletí do New Yorku, aby se setkala se spolužákem její matky. Tento muž však jistě není jejím pravým otcem, ale dalším románkem. A tak se dozvídá zvrácená tajemství o její rodině…

Láska na druhý pohled
Pro mě osobně je to film, který nemá nic navíc. Jednoduchý příběh s očekáváným koncem. Spisovatel se vypořádává se ztrátou a snaží se lidem radit v těžkých životních situacích. Myslí si, že se sám vyrovnal se svou minulostí. A pak se zamiluje…

Exmanželka za odměnu
Hlavní hrdina dostane za úkol předat spravedlnosti svou exmanželku. Nemá to však tak lehké, jak se na první pohled zdá. Nicole se vydává také na misi odhalit vražedné spiknutí. Postupně si manželé znesnadňují své plány lstmi, až jim jde oběma o život a budou muset spojit své síly, aby přežili.


Máš tuto herečku ráda? Jaký je tvůj nejoblíbenější film s ní?

Toužíš po krásných nehtech?

14. dubna 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Ruce dáváme světu na obdiv každodenně. Ať už někomu podáváme ze zásad slušného chování ruku, píšeme ve škole nebo jen pijeme kávu v kavárně… nehty jdou neustále vidět. A každá žena, co o sebe ráda pečuje, nesnese pohled na krátké, oslabené, třepivé, okousané, nehezké nehty s jakýmisi bílými skvrnami.

Dnes jsem si pro tebe připravila pár rad, jak mít nehty zdravé, pevné a čisté.

- To, co jíš, se odráží i na tvých nehtech. Nehty potřebují pro svůj zdravý růst a pevnou strukturu: zinek, vápník, hořčík, křemík, vitamin B, E a železo.
a) křehkým nehtům chybí vitamin A a vápník
b) měkkým nehtům chybí vápník
c) bílé skvrny na nehtech způsobuje nedostatek zinku
d) za hnědnutím nehtů stojí nedostatek vitaminu B12

- I nehty je třeba hydratovat. V lékárně či drogérii zakoupíš různé hydratační olejíčky, vazelíny či krémy na kůžičku a samotné nehty. Obzvlášť na noc nehtům dopřávej velkou dávku hydratace.

- Ani pitný režim nepodceňuj. Vypij aspoň 2 litry denně.

- Správné pilování je základ. Nepiluj si nehty po koupeli, kdy jsou velmi oslabené a "gumové". Nepoužívej kovový či železný pilník - skleněný bude rozhodně lepší. Piluj pouze v jednom směru, ne sem a tam.

- Kupuj odlakovače, které neobsahují aceton nebo formaldehyd, tyto látky nehty vysušují a oslabují. Mohly by se ti začít třepit.

- Při umývání nádobí, zahradničení či úklidu domácnosti použij ochranné (gumové) rukavice, abys své nehty uchránila před oslabením.

- Po umývání rukou si je pečlivě usuš, abys předešla plísním, které se rády tvoří na chodidlech.

- Zpevni své nehty pomocí bezbarvého laku, pokud neholduješ zrovna lakům barevným, méně se ti budou lámat.

- I při lakování barevného laku použij base coat. Jestliže budeš lakovat barvu přímo na nehty, mohly by ti zežloutnout.

- Pokud nosíš gelové nehty, nikdy si je nestrhávej. Strhneš si tak i vrchní vrstvu nehtu, to způsobí jeho oslabení, lámání nebo prasklinky. Raději nehtům dopřej odlakovací zábal v alobalu.A co ty? Dáváš přednost gelovým nebo přírodním nehtům?


Začni s hubnutím do plavek již teď!

11. dubna 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Hubneme!
Stále si říkáš, že času do léta je ještě dost. S hubnutím začneš později anebo taky vůbec. Vždyť ta postava vlastně není zas tak špatná,... no a pak o prázdninách pláčeš a běduješ nad tím, proč si nezačala dřív.
Letos to udělej jinak! Začni, dokud máš dost času a pomalounku a hlavně ZDRAVĚ postupuj za svou vysněnou postavou.

Já si pro tebe připravila pár základních pravidel, bez kterých to nepůjde. Budou ti v hubnutí nápomocné, tak na ně nezapomínej!

1) Pravidelnost
Nauč své tělo novému režimu. Samozřejmě, pokud ses celý rok nehýbala a teď plánuješ zas začít, začínej pomalu, aby sis neuhnala nemoc či natažený sval. Postupně se dostávej do svého programu.
Naplánuj si dny, kdy budeš cvičit a to striktně dodržuj. Doporučila bych ti minimálně 3krát týdně 2h. Nezáleží však jen na dnech ale také na konkrétním času. Tělo musíš naučit režimu. Je na tobě, jestli zvolíš cvičení po ránu, které má mnoho výhod (nastartuješ metabolismus, nebudeš potřebovat kávu k probuzení, budeš vitální po celý den) anebo raději cvičíš večer, aby ses po celém dnu odreagovala a mohlo ti to pročistit hlavu před spaním. Samozřejmě PRAVIDELNOST je důležitá!

2) Zahřej své tělo
Mnoho lidí zahřátí těla podceňuje, ovšem je velmi důležité. Nastartuj svoje tělo krátkou ale precizní rozcvičkou. Protáhneš své tělo a rychleji pak budeš spalovat kalorie.

3) Zapoj celé své tělo
Lidé, kteří chtějí zhubnout na břichu a nemají problém s tlustými nohy, se na ně nezaměřují. To je ale špatně! Hubnutí probíhá rovnoměrně po celém těle, proto se také zaměř na všechny části těla od hlavy až k patě. Posiluj břicho, ale jdi si i zaběhat. Udělej kliky ale i dřepy…

4) Udržuj se zdravá
Jestliže onemocníš, nebudeš moct pár týdnů cvičit. Nejprve z důvodu nemoci a poté z důvodu vzpamatovávání se z nemoci. Oblékej se teple. Jez hodně vitaminů. Nestresuj se. Vyhýbej se nemocným a hlavně nezkoušej, co tvé tělo vydrží.
V době nemoci rozhodně cvičení VYNECH! Jednou vynecháš, rychle se z toho vzpamatuješ, a pak začneš znovu. Ovšem když tvé tělo nebude mít šanci se z nemoci dostat, tak se ti nemoc potáhne dlouho a dlouho a pak nebudeš pořádně použitelná.

5) Nedrž dietu, žij zdravě

Některé slečny ještě úplně nepochopily podstatu hubnutí. Všechny ty zaručené diety jsou zbytečné, krátkodobé a nezdravé. Ovšem zdravý životní styl? To je jiná! Zdravý životní styl neznamená, že občas nemůžeš zhřešit nějakou tou sladkostí. Uvidíš, že se budeš cítit méně unavená, po chvíli tě to začne bavit a třeba se i naučíš vařit.

- sleduj etikety na potravinách, možná tě překvapí, co vlastně jíš
- sleduj výživové hodnoty (jez dostatek vlákniny, bílkovin…)
- jez pravidelně (6 krát denně)
- přemýšlej o tom, jak velké porce jíš
- když jíš, soustřeď se na jídlo
- dodržuj pitný režim
- nahrazuj nezdravé zdravým (př.: pokud máš chuť na sladké, nešahej po gumových medvídcích ale po ovoci)

A poslední bod zahrnuje - BUĎ V POHODĚ. Důležité je se nestresovat. Zbytečně se moc nehlídej. Prvních pár týdnů raději ani nestoupej na váhu, protože je jasné, že to zas tak rychle dolů nepůjde. Neměj černé myšlenky, naopak mysli pozitivně - to zvládneš! Nauč se milovat své tělo i s nedokonalostmi.


Jak stihnout přečíst povinnou četbu?!

7. dubna 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Maturita už je za dveřmi a ty jsi stále nestihla přečíst všechnu tu povinnou četbu? Nějak se k tomu nemůžeš dokopat, protože čtení není tvoje parketa a ty netušíš, jak tohle vlastně zvládneš…? Pokud ses našla právě v těchto slovech, tento článek je určený tobě.


Vše začíná již při výběru.

Než si zapíšeš seznam knížek k maturitě, něco si o nich zjisti. Podívej se, kolik má jaká knížka stran a jestli případně není zfilmovaná. Vybírej známé hity od známých autorů. Nech si klidně poradit, protože výběrem to všechno začíná.

Předpříprava.
Než se pustíš do knížky, přečti si na internetu, o čem vlastně je. V dnešní době není žádný problém najít podrobný rozbor díla. Obzvlášť při náročných dílech ti to pomůže k lepšímu pochopení děje. Předem si uděláš v hlavě systém, kdo je kdo a co postavy plánují.

Samotné čtení.
- Číst už dnes můžeš kdekoliv a kdykoliv v době moderních telefonů. Postačí, když si knížku stáhneš ve formátu pdf do telefonu. Stáhni si čtečku, která ti bude pro čtení vyhovovat a je to! Teď si můžeš číst klidně v noci pod peřinou, aniž by ses musela ohlížet na lampičku/světlo. Kdykoliv budeš mít čas, tak knížku vytáhneš, jelikož mobil máš přeci vždy po ruce.
- Knížky už se dají i poslouchat! Některé audioknihy si stáhneš na internetu bez problému. Pro mě osobně tato forma "čtení" moc není, jelikož mi to připomíná dětství, kdy mi máma četla pohádky a já při tom usínala. Navíc knihu mám rozhodně přečtenou rychleji, než naposlouchanou.
- Spousta slavných děl je také zfilmováno. Udělej si popcorn a spoj příjemné s užitečným. Dej si však bacha na rozdíly mezi knížkou a filmem. Přečti si recenze na internetu, které ti prozradí více, aby si pak nebyla úplně mimo, až se tě učitelka bude ptát.
- U klasických knížek je ta výhoda, že stránku proletíš očima a už z toho poznáš, jestli se tam nachází něco důležitého pro celý děj. Některé pasáže, jako je například zdlouhavý popis prostředí, můžeš přeskočit a tím si ušetříš čas. Detaily si stejně nikdo nepamatuje.
- Pokud jsi obzvlášť pečlivá, dělej si při samotném čtení poznámky, abys na nic podstatného nezapomněla. Popřípadě použij lepítka a záložky, pokud ti takové věci pomáhají.


Když musíš, tak musíš. Vrhni se do toho, ať to máš brzo za sebou a můžeš se věnovat jiným věcem.