_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Březen 2016

Maturitní ples - fotografie ze stužkování

31. března 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let
Maturitní ples pro mě byl důležitý nejen proto, že je to jeden z těch večerů, nocí a rán, na který se nazapomíná, ale hlavně mi to pomohlo si uvědomit, komu na mně opravdu záleží a kdo mě podpoří, když to skutečně potřebuji.
Jen škoda, že celý ten ples tak rychle utekl. Jakobych si nestihla ani uvědomit, čeho jsem součástí.
Bylo to velkolepé. Bylo to skvělé. Bylo to nezapomenutelné.
Ačkoliv mi to vzalo mnoho sil a mnoho času, ne málokrát jsem se naštvala a co si budeme povídat... peníze v tom jsou taky, ale všechno to STÁLO ZA TO!

Další várka fotek (tentokrát ze stužkování) je tady!

Nejčastější mužské lži!

28. března 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
O tom, že každý si někdy zalže, není pochyb. Ovšem pro kluky se staly některé ty malé nevinné lži typické a já je tu dnes vypíši!
Minule tu byly nejčastější ženské lži a dnes si posvítíme na chlapy!


- "Jdu jen na jedno s klukama." - A z jednoho piva se stane 5 panáků vodky, 3 jägery, nějaký koktejlík s prskavkou, pro velký úspěch ještě jeden koktejlík s prskavkou a tedy pár těch piv, aby se neřeklo.
- "V 8h jsem doma, lásko. Dneska to moc na kalení nevidím." - A žena na to "Výborně, tak to na mého miláčka nebudu čekat moc dlouho. Stejně nikdy nemůžu usnout, dokud není doma." Pak už jen stojíš u dveří, poklepáváš nohou, je půl čtvrté ráno a miláček nikde.
- "V posteli jsem měl 18 holek. Z toho 2 byly Asiatky a jedna černoška." - No jasně a já jsem svatý papež.
- "Zlato, já nejsem ožralý. Měl jsem jen 2 piva", říká mezitímco se snaží bojovat se skřítkem, který mu podráží nohy.
- "Snažím se na sobě fakt makat!" - Pernamentku do posilovny sice má, ale ještě tam nebyl. Ale zítra určitě půjde. Stejně tak jako já od zítra budu držet dietu.
- "Hej chlapi, ona po mě prostě jede." - Za jasný signál chtíče mužské plemeno považuje pouhý pohled, který provází dvě mrknutí.
- "Já za to nemůžu! Ona mě svedla!" - A taky si byl ožralý, že? A děsně si se bránil, že? Prakticky tě znásilnila, že? No chudáčku.
- "Na vzhledu nezáleží…" - A stejně se otočí za každou zmalovanou děvkou.
- "Nemám čas. Musím jít nakupovat do Kauflandu." - Tak to je vážný důvod. Ten chápu. Obzvlášť když kvůli tomuto nákupu nemůžeš celý den.
- "Musím okamžitě za kámošema, řešíme důležitou věc!" - Protože v té počítačové hře je napadl nějaký červený dráček s jinýma modrýma příšerkama v divném brnění a ukradli jim území.


A kterou nejabsurdnější lež řekl nějaký kluk tobě?

Maturitní ples - fotografie z vystoupení

24. března 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let
Tentokrát jsem se rozhodla zveřejnit opět něco málo z mého soukromého života, a to sice FOTOGRAFIE Z VYSTOUPENÍ MÉHO MATURITNÍHO PLESU!
Fotek bylo sum sumárum 1milion, ale já vybrala trošku narcisticky jen ty, na kterých jsem tak nějak "ústřední motiv", když už je tento blog o mně.
Naším tématem vystoupení bylo DĚTI RÁJE. Diváci to mohli pochopit jako nová vs stará generace, při čemž já byla součástí staré generace.
Tak jdeme na to!

Učení – rychle a efektivně!

21. března 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Jestliže tě čeká zkouškové období nebo máš před maturitou, budeš potřebovat se učit co nejrychleji a co nejefektivněji. Dnes jsem si pro všechny studenty, kteří nechávají vše na poslední chvíli a pak šprtání honí večer před zkouškou, připravila článek o učících metodách.


Jelikož si na to pár týdnů kašlala, tak nyní je čas makat na 100%! Proto přizpůsob sebe i prostředí k učení:
1) Uč se vsedě, aby tě to nelákalo usínat. Navíc pak podle psychologů nebudeš mít posléze problémy s usínáním v posteli.
2) Vyvětrej si v místnosti. Ve smrádku se toho moc nenaučíš.
3) Zvol pro tebe příjemné prostředí. V klidu se uveleb do uklizené místnosti vymalované v pozitivních barvách (obzvlášť účinné na učení jsou zelené nebo žluté zdi). Udělej si pěkný výhled na zeleň (ať už to bude kytička v květináči nebo výhled z okna na zahradu). A hlavně měj pohodlí.
4) Odstraň všechny věci, které by tě mohly rozptylovat. Myslím tím třeba mobil, tablet, počítač či cokoliv jiného. Chvíli se bez tvých miláčků obejdeš.
5) Připrav si horký čaj nebo jen čistou vodu s hořčíkem a dodržuj při učení pitný režim!

A jak se tedy naučit co nejvíce učební látky za co nejkratší dobu? Jednoduše. Přečti si všechny své poznámky nebo látku v učebnici (knihách) a udělej si z toho "výcuc". Někdo to může nazývat osnovou nebo anotací (u maturity máš 15minut na to si napsat poznámky na papír, které pak budeš zkoušejícímu vykládat, teď udělej to samé).
- Napiš si pouze nadpisy a k tomu pár nejdůležitějších bodů.
- Nepiš ve větách.
- Nepiš podrobně.
Stačí jednoduše a stručně. Když máš hotovo, nauč se svůj výcuc. Poté zkus k těmto poznámkám přidat něco navíc, co sis zapamatovala při čtení učebního materiálu. A zkus ty pojmy a nadpisy vysvětlit vlastními slovy.
Výsledkem bude to, že to nejdůležitější si budeš pamatovat! Budeš si to umět vysvětlit a budeš to hlavně chápat!
Podobně může zafungovat metoda, kdy si v učebnici nebo v sešitu budeš zvýrazňovači podtrhávat to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ. Je na tobě, kterou metodu zvolíš radši.A jaký je tvůj systém učení? Taky vše necháváš na poslední chvíli?

Konzumuj svoje oblíbené blbůstky ve zdravé formě!

17. března 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Hubneme!
Rozhodla ses, že konečně začneš hubnout, ale prostě ti to nejde? Nevydržíš striktně dodržovat svůj nový jídelníček a neustále tě láká něco, čím zhřešíš? Hubnutí nemusí být nutně mučení. Mlsat se můžeš naučit i zdravě. Sladké ne vždy znamená dort a gumové medvídky. A slané ne vždy znamená arašídy a brambůrky.

Mám pro tebe několik tipů, jak nahradit nezdravé něčím zdravějším.

1) káva - > zelený čaj tě ráno zaručeně probere a nastartuje tvůj metabolismus
2) bílé pečivo -> celozrnné pečivo je chutné a navíc obsahuje potřebnou vlákninu
3) chipsy/brambůrky - > vajíčka jsou ideální možností, pokud tě honí mlsná na něco slaného nebo můžeš nahradit brambůrky za kukuřičné křupky
4) hranolky -> celerové hranolky (recept najdeš kdekoliv na internetu)
5) sladkosti -> ovoce - přece jen je to lepší alternativa, pokud máš chuť na něco sladkého, ovoce je ideální svačinka, obzvlášť pokud jej zkombinuješ ještě s bílým jogurtem, dopřát si můžeš také oříšky
6) čokoláda -> hořká čokoláda je přece jen zdravější než mléčná nebo tučná bílá
7) zapékané müsli ->sypané müsli nebo ovesné vločky
8) džus -> čerstvé vymačkané ovoce, z kterého dostaneš všechny potřebné vitamíny, ti dodá energii na celý den
9) milkshake z mekáče -> populární poslední dobou jsou smoothie, což je mixovaný ovocný chutný nápoj, který si můžeš vyrobit dle chuti
10) kuchyňská sůl -> himalájská sůl
11) rostlinný olej -> olivový olej, protože je přece jen zdravější
12) cukr -> med
13) tučné maso (př.: vepřové) -> ryby, krutí, jehněčí

Chlapi, co na nás milujete?

9. března 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Ženy třeba milovat. Jsme přece tak úžasná stvoření. Mezinárodní den žen mi připomněl, jak miluji býti ženou. A teď bych chtěla po pár jedincích, aby mi pomohli utvrdit i tebe, že být ženou je skvělé!

Zeptala jsem se náhodných kluků z různých částí České republiky a také v různém věkovém rozpětí, co na ženách milují a tady jsou odpovědi přímo pro tebe!


Lukáš (14let): "To jak střelené dokážete být. Já jsem spíš takovej melancholik, který nepotřebuje brzdit, ale rozjet. Když potkám holku, která dokáže rozzářit a rozesmát (v pozitivním slova smyslu) celou místnost, tak je to super."

Radim (19let): "Mě dokáže dostat roztomilost. Na hezký tvářičky mám prostě slabost."

Marek (24let): "Jsem ten typ kluka, který nechtě posere prostě všechno. I když si ne vždycky pamatuji všechna ta výročí, narozeniny a svátky. Občas nevím, co a jak říct a dokážeme se s moji holkou pohádát o úplných blbostech. Ona je stejně tak tolerantní a skvělá, že to se mnou vydržela. A doufám, že ještě dlouho i vydrží. Asi umíte být prostě trpělivé."

Milan (23let): "Samozřejmě že úsměv! Usměvavá slečna je hezká slečna."

Ivan (23let): "Toho je hodně:D. Dovedl bych vyjmenovat spoustu částí těla, které mě dokáží učarovat. Jak známý příklad můžu jmenovat zadek nebo prsa. Prsa nemusí být velká, učarují mně všechny. Bříško nemusí být ploché a vypracované, lehce kulaťoučké je roztomilé."

Richard (20let): "Vzpomněl jsem si na citát z fb, kde bylo něco v tom smyslu, že muži milují, když je holka hodná ve společnosti a v soukromí v posteli dračice. To je zlatá pravda."

Marek (17let): "Dokážu si vzpomenout na milion věcí, co mě na vás sere. Ale v závěru stejně budete to roztomilé, něžné a křehké pohlaví, které prostě nejde milovat, není tak?"

Jakub (18let): "Na holky mám vysoké nároky. Jsem puntičkář, co ocení, když se holka umí dobře oblíkat. Taky nestojím o žádnou dilinku, ale o inteligentní slečnu, která to má v hlavně srovnaný. No a pak taky vizuální stránka je důležitá. S tím dnešní holky ale nemají problém."

Vojta (26let): "Hezký oči, pusa, prsa, břicho, boky, zadek, nohy… jéj toho je."

Jaroslav (28let): "To je ale hlubokomyslná otázka. Přesměroval bych to na lehce osobnější otázku, co miluju na své přítelkyni. Jsme spolu 4roky a stále mě dokáže rozesmát. Dokáže se o mě postarat, protože já sám si svedu udělat maximálně tak polívku z pytlíku. Občas něco sladkého napeče, čímž si získala mé srdce. Opečovává mě. Vy ženy prostě víte, jak krásně něžně milovat."

Tak doufám, že si měla krásný MDŽ! A oslavuj nás ženy častěji, ne jen jednou ročně.


Jak se učit pomocí vizuální paměti?

7. března 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Vizuální paměť je paměť taková, kdy si dané učivo zapamatujeme pomocí smyslu - zraku. Jednodušeji se ti to poté vybaví při písemce, jelikož ti v hlavě naskočí barva toho daného textu, místo nebo obrázek s tím související.

Já si pro tebe dnes připravila několik tipů, jak se učím já a co pomáhá mně, abych si lépe zapamatovala. Jelikož mě bůh obdařil fotografickou pamětí, tak mám vše tak trochu lehčí, přesto se s vámi o mé tipy podělím…


1. Co je hezky napsáno, to se lépe učí.
Taky píšeš jako retardované prase? Jednoduše si přepiš látku (nebo si rovnou piš na hodině…) do notebooku. Přepisováním si zase něco lépe zapamatuješ. A hlavně ve Wordu si text uděláš přehlednější pomocí řádkování, zarovnání, pomlček, symbolů (šipky, hvězdičky…) a velikosti písma.2. Zvýrazňuj a podtrhuj.
Barvičky jsou moji nejlepší kamarádi. Podtrhuj si to nejdůležitější a tím na to svůj mozek více upozorníš. Urči si každou barvičku na něco jiného a měj svůj vlastní barevný systém.3. Lepítka jsou závislost.
Bohužel ani mě se nevyhnula závislost na lepítkách. Kde můžu, tam lepím. Díky tomu si přidávám poznámky k učivu nebo se úkoluji tím, co musím ještě udělat.
Velmi efektivní metodou je, že si na lepítka napíšeš různé pojmy a polepíš jimi svůj byt. Budeš mít celé učivo neustále na očích, až si ho zapamatuješ.


4. Učící kartičky.
Na jednu stranu kartičky si napiš otázku, na druhou stranu správnou odpověď. Je to učící technika, která skvěle funguje na různé pojmy anebo slovíčka z cizích jazyků.

5. Kreslící metoda.
Pokud se nudím, kreslím si různé mini obrázky a symboly. Na takové metodě fungují i moje seznamy do obchodů. Když potřebuji nakoupit vajíčka, nakreslím si na seznam vajíčko. Jelikož mě to vždycky tak zabaví takové infantilní kreslení, tak se v supermarketu už ani na seznam nemusím koukat, jelikož si jej celý pamatuji.

(autor = umělec)

6. Přepisování…
Tuto metodu jsem tu již lehce nastínila. Jednoduše si nakup hromady bloků a levných propisek a přepisuj a přepisuj. Moje sestra se jinak ani učit neumí, a proto už v našem bytě není místa, jelikož jsou všude do posledního místečka popsané bloky s jejím učivem.

A co ty? Jaká je tvoje nejlepší metoda, jak si zapamatovat učivo?

Co by nemělo chybět v kabelce každé ženy?

3. března 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
To jsme my - ženy. Nosíme obří nesystematické kabelky, kde najít třeba klíče je naprosto nemožné. Ale život si to žádá! Potřebujeme u sebe neustále a neustále hromadu důležitých věcí, bez kterých se v případě nouze neobejdeme.

Já si pro tebe dnes připravila seznam, co v kabelce mít, aby tě nemohlo nic překvapit.


- žvýkačky nebo větrové bonbony pro svěží dech
- prášky proti bolesti (mám na mysli ibalginy, ibuprofeny a panadoly na migrénu nebo menstruační bolesti)
- náplast, kdyby se ti udělal puchýř z nových botiček
- pilníček na nehty, kdyby se ti zlomil nehet (někdo nosí i celou manikúrku)
- gumička do vlasů (+ pinetky) je základ
- zrcátko, aby ses mohla kdykoliv překontrolovat
- první záchranu, kdyby na tebe přišly ženské dny…
- papírové kapesníčky, kdybys potřebovala utřít soplík
- odličovací ubrousky, kdyby se ti náhodou rozmazal make up
- někteří se neobejdou bez antibakteriálních gelů na ruce
- mini krém na ruce je v zimě nezbytností (já osobně bych doporučila malý a praktický krém na ruce od EOS, který perfektně voní, hydratuje a rychle se vstřebává)
- balzám na rty, protože popraskané rty nejsou sexy a ani příjemné
- pudr nebo odmašťovací ubrousky pro mastnou pleť (ty se dají sehnat v každé drogerii, já osobně jsem slyšela chválu na ty od Essence)
- parfém (abys nemusela nosit rovnou celou lahvičku parfému, přelij si jej do praktické malé ampulky, kterou koupíš kdekoliv) či deodorant, abys byla vždy svěží a voňavá
- hřebínek (malý tangle teezer bude ideální)
- klíče s obří bambulkou, abys je snáz našla
- power banka (nebo nabíječka), kdyby se ti vybil mobil a ty si potřebovala být okamžitě na příjmu
- diář nebo pouze propiska a papír, kdyby sis potřebovala něco důležitého zaznamenat

Obsah kabelky samozřejmě též závisí na ročním období. V létě tam určitě přibydou sluneční brýle a krém na opalování…

Taktéž jsem vynechala samozřejmé důležité věci jako je mobil, peněženka nebo doklady - což je pro mnohé samozřejmost.

A co ty musíš mít nutně v kabelce a je pro tebe nejdůležitější?