_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Únor 2016

Nejčastější ženské lži!

29. února 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz

Člověk zalže třeba 100krát za den a nikdo si toho nevšimne ani po tom nijak nepátrá, jestli je to pravda nebo lež. Ale jsou tu všudyznámé lži nebo spíše "nepravdivé kecy", které my holky rády používáme a kluci pomalu a jistě začínají odhalovat, že na nich není moc pravdy…
Které to jsou, jsem sepsala v tomto dnešním článku.

- "Já jsem tak hrozně tlustá, přibrala jsem, k tomu se mi dělá asi trilion beďárů, bože, jak já jsem ošklivá, dneska mi to nesluší, neumím se oblékat." - Naprosto miluji ty slečny, které chtějí akorát slyšet, jak krásné vlastně ve skutečnosti jsou. Viděli jste snad někdy plnoštíhlou holku říci "och, já jsem tlustá"? Když jsou, neupozorňují na to ještě více.
- "Ta jeho nová není vůbec pěkná!" - Bývalý přítel si našel přítelkyni a ty jí okamžitě prohledáváš FB a zjišťuješ, jak vypadá, kdo to je, co dělá atd… Samozřejmě se to neobejde bez poznámek od tebe i tvých kamarádek, že není vůbec pěkná.
- "Už je mi ukradenej." - To je zajímavé, že kdykoliv se objeví na blízku, tak ho nenápadně pozoruješ, znervózníš a snažíš se neustále zjišťovat, co dělá, jak se má…
- "NIC MI NENÍ!" - A nejlepší verzí je, když to ještě zařveš, to pak jde nejlépe poznat, jak ti nic není. Mimochodem já osobně považuji za nejhorší větu na světě, když jsem protivná, když mi někdo řekne, že jsem protivná, protože NEJSEM!
- "Vůbec jsem dneska nespala." - Občas se lidem zdá, že byli celou noc vzhůru, ve skutečnosti však spali a jsou sami přesvědčeni, že ne.
- "Mě nevadí, že jde s kámoškou ven." - Tvůj přítel jde místo s kamarády s kamarádkou a ty musíš dělat, jak báječná přítelkyně jsi a vůbec ti to nevadí, ale ve skutečnosti žárlíš jak prase!
- "Mám velikost S." - Ty? Naposled tak před 100lety, ne?
- "Já vůbec neumím tančit." - Možná, že opravdu neumíš, ale myslíš si, že umím.
- "Jasně, že mě zajímá politická situace v Sýrii, nejnovější modely aut… a taky umím žehlit, prát, uklízet a vařit." - Holky řeknou cokoliv, když se chtějí zalíbit.
- "Romantické komedie? Trapas! Nesleduji." - Ale opak je pravdou…
- "Justin Bieber? Trapas! Neposlouchám." - Ale opak je pravdou…
- "Měla jsem 10skleniček vína a vůbec nejsem ožralá." nebo "Měla jsem Frisco a jsem ožralá!"
- "Jsem přirozeně krásná." - A ty nabarvený vlasy, nalepený řasy a umělý nehty jsou co?

Je nějaká "lež", kterou bys sem připsala?


Můj maturitní ples!

26. února 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let
Dnes jsem se konečně dočkala toho dnu D! Čeká mě maturitní ples a já z celého srdce doufám, že bude nezapomenutelný, přestože cesta k němu byla trnitá. Sama sobě slibuji, že si ho nenechám ničím ani nikým zničit a prožiju jej pouze s úsměvem na tváři :) Vždyť taková akce je jen jednou za život!

Přikládám upoutávku/trailer na náš ples, z kterého také poznáte, jaké máme téma (Děti ráje). Ale moc mě tam nenajdete, jelikož jsem se ujala režirování. A pak se mi konečně jednou vyplatily mé dovednosti z blogování a celé video jsem taktéž stříhala. Byla to fuška!

Tak a teď šup šup si užít večer! :)


Jak si udržet chlapa?

11. února 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Některé vlastnosti na nás ženách chlapi prostě nemohou vystát. Mají pocit, že je buzerujeme a komandujeme, pak je toho přespříliš a může to vést až k rozchodu! Sepsala jsem pár rad, jak si chlapa udržet, aby neměl pocit, že potřebuje zdrhnout ze vztahu.

- Dej mu pocit, že se bez něj neobejdeš. Chlapi mají potřebu si dokazovat, že jsou hlavou rodiny. Že jedině oni umí vyměnit žárovku a otevřít okurky, protože my nejsme natolik zdatné a nemáme dostatečnou sílu. Rádi nás ochraňují. Tak si přestaňme hrát na feministky a vyžívejme se v tom, jak křehké pohlaví vlastně jsme a jak rády jsme za svou drahou polovičku.
- Nebuď chladná. I ten největší drsňák a borec má chuť se jednou za čas se svou láskou pomazlit. Nebuď odtažitá. Dávej mu najevo svou lásku veřejně i v soukromí. Neboj se ukázat, jak si zranitelná, pokud jde o něj a jeho lásku.
- Dělej mu radost jen tak. Aby váš vztah nebyl pouhým stereotypem, překvapuj ho. Kup mu hezký dáreček nebo kup hezké prádlo sobě (což pro něj bude také dáreček). Zkoušejte nové věci, jeďte na výlet… zkrátka cokoliv, aby to nebyla nuda.
- Nemusíš vždycky vyhrát! Určitě už si někdy někde zaznamenala známou větu "vždycky musí být jen po tvojem". Vztah se nedá žít po jednom, jste dva, dva na rozhodování, dva na všechno. Nech ho někdy vyhrát. I na jeho názorech a přáních záleží.
- Chval ho! Co mu takhle jednou za čas zvednou ego? I muži potřebují být chváleni za to, co se jim povede. Ukaž, jak si na něj pyšná, když vyhraje zápas nebo má nějaký úspěch v práci.
- Naopak věčné kritizování není zrovna to pravé pro vztah… Uvědom si, že ho (jeho názory, jeho styl oblečení, jeho chování…) nezměníš. Věděla si, do čeho jdeš. Znáš ho. Tak ho ber takového, jaký je. Tobě by se také nelíbilo, když by tě chtěl někdo neustále měnit.
- Dopřej mu někdy volnost, aby neměl pocit, že ho dusíš. Nech ho jít ven s kamarády nebo ať je jen prostě chvíli sám se sebou. Ty mezitím můžeš někam skočit s kámoškami a také si to užít. Nemusíte přeci spolu být 24h denně 7dní v týdnu.
- Nezapomínej na důležité věci: Najezený chlap, je šťastný chlap. Sex je ve vztahu důležitý. Neboj se experimentovat. Nenech ho odvést všechnu práci.

- To vše byly rady týkající se chování vůči němu, ale co ty? Určitě bys sama sebe neměla zanedbávat. Jen protože máš vztah, neznamená to, že se z tebe stane domácí buchta, co za poslední rok přibrala 20kg, přestala se malovat a kupovat si hezké sexy oblečení - takovou si přece nenašel, ne? Ovšem tohle vše nebudeš dělat jen pro něj, ale také pro sebe. Když se budeš cítit krásná, budeš krásná.


Napadají tě nějaké další rady? Poděl se s námi v komentářích.


Jak si zpříjemnit vstávání?

4. února 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let
Vstávání je snad ta nejtěžší fáze dne, kterou také všechen ten kolotoč začíná. Už první minuty toho, kdy jsi vzhůru, rozhodují o tom, jaký budeš mít den a v jaké náladě jej prožiješ. Určitě znáš ty dny, kdy prostě vstaneš špatnou nohou a už se to jen vleče a vleče a ty kazíš, co se dá.


Já pro tebe mám pár zaručených a mnou odzkoušených tipů, jak si ráno udělat hezčí a příjemnější.


Vše začíná už večer minulého dne!
Co můžeš udělat večer, nemusíš dělat ráno. Mluvím tu o tom, aby sis nachystala věci do školy/práce a oblečení již předem. Mohlo by se totiž stát, že ráno budeš trávit hodiny před skříní, protože zjistíš, co vše je ve špíně a že nemáš co na sebe… nebo si v tom spěchu a v tom, jak jsi po ránu zblblá, něco důležitého zapomeneš. Tak proč se ráno nervovat?
Další věc, kterou můžeš udělat již předchozí den je seznam nebo vzkaz. Napiš si tzv. TO - DO LIST aneb vše, co je potřeba ten den udělat. Budeš vědět, co tě dnes čeká a na co nemáš zapomenout.
Hezkým gestem od sebe sobě je vzkaz, kde si napíše pár motivačních slov pro daný den.
"To zvládneš dneska! Vstaň a žij, nepromarni jedinou sekundu tvého života. Jestli chceš něco dokázat a natřít to tak všem těm lidem, který nenávidíš, tak budeš muset vylézt z postele a něco dělat!"

Vstávej dostatečně brzy!
Určitě se vyplatí mít nějakou tu rezervu a vstát dříve, aby ses mohla pořádně probrat a nebyla pak ve škole za zombíka. Nemusíš okamžitě vyletět z postele, ale (jak říkám) můžeš si zpříjemnit ráno. Já si často ráno čtu knížku nebo se dívám na videa na youtube. Uklidní mě to, proberu se a mám hned pocit, že můžu vykročit do nového dne pravou nohou.

Buď na sebe milá!
Ráno si lež pěkně zababušená v postýlce v teploučku. Však to znáš, těžce se ta láska opouští a pak na ni celý den myslíš.
K chystání si pusť hudbu, protože první písnička nového dne je vždy nejdůležitější!
A hlavně dopřej svému žaludku něco dobrého k snědku. Je ráno, takže si můžeš dovolit něco dobrého sladkého a určitě s jídlem nešetři. Snídaně je přece nejdůležitější jídlo dne, tak se nadlábni, ať máš sílu a rozhodně ji nevynechávej. Dobře ti udělá také něco teplého (káva, čaj nebo mléko).

Odměň se, uklidni se…
Ukaž, jak máš sama sebe ráda! Použij k tomu vnitřní sliby (např.: dneska po škole si půjdu za odměnu, když celý den ve škole zvládnu, koupit tu novou rtěnku od Essence). Rozhodně tě také uklidní slova, že již za pár hodin budeš mít ty ošklivý testy a zkoušení za sebou. Já osobně se na "nepříjemné" vždy těším, jelikož se nemůžu dočkat, až to zvládnu a bude to za mnou. Tak se teš taky! A hlavně, za chvíli už budeš zase doma a třeba si ještě na chvíli lehneš a dospíš to…

Rána jsou krušná, ale každým ránem začíná nový den a s tím spojena hromada nových zážitků, zkušeností, nových šancí a poznání. Tak hurá do toho!


Gelové nehty zvládneš doma i ty!

1. února 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Dnes jsem si pro tebe připravila recenzi a zároveň takový návod (postup), jak si v pohodlí domova můžeš sama udělat gelové nehty. Kráskou a hlavní hvězdou tohoto článku mi bude sada RED CARPET manicture.