_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Jak urychlit zasychání laku?

21. ledna 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Všechny holky, které si doma samy lakují nehty, to znají. Ten únavně-otravný pocit, když si nalakuješ nehty a potřebuješ začít normálně fungovat a dělat milion věcí, ale nemůžeš, protože by se ti lak poškodil, a pak můžeš začít lakovat znovu.
Já jsem člověk, který potřebuje všechno teď hned a basta! Nerada na něco čekám a nesnáším pomalý lidi na pokladně v obchoďáku. Proto neustále hledám a vymýšlím, jak na to, aby lak na nehtech uschnul co nejdříve! Zde jsou mé tipy.


Ponoř nehty do ledové vody.
Nepouštěj rovnou příkrý pramen na nehty, to by je mohlo poškodit. Jen jemně je namoč do studené lázně.
A jelikož chlad urychluje schnutí, slyšela jsem již i o fíglu, kdy si na pár hodin strčíš lak do ledničky a poté s ním nehty nalakuješ.

Lakuj pomalu.
Jestliže dáváš vícero vrstev, nechej je postupně vždy zaschnout. Urychlíš tak celý proces. Když naneseš haldu laku najednou, vytvoří se ti bublinky, lak ti poteče pryč z nehtu a zasychání bude trvat pěkně dlouho.

Pořiď si urychlovač zaschnutí laku.
Dnes už existují takové vymoženosti, které ti s tvým problémem pomohou. Existují spreje, které si na lak nastříkáš, a ten urychleně zaschne. Nebo vytvrzovače (je to jen takový průhledný nadlak), které lak dosuší a některé mají i další výhody (jako třeba: zvýší lesk nebo trvanlivost laku).

Vysuš si je fénem.
V profesionálních salónech používají speciální sušičky, ty máš doma ale pouze fén. Nevadí, i ten se dá použít. Ovšem použij studený vzduch, nikoliv teplý.

Použij deodorant.
Deodorant ve spreji musí obsahovat 0% alkoholu. Jednoduše nastříkej na čerstvě nalakované nehty a je to.

Znáš i nějaké další fígly na rychlejší schnutí laků?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama