_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Aby ses nezbláznila!

7. ledna 2016 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Život dokáže být velmi hektický. Někdy máme před sebou stresující události, z kterých nedokážeme spát ani odpočívat (Nečeká tě třeba maturita nebo státnice?). Je toho na tebe moc, přes den se pomalu nezastavíš, potřebuješ furt něco dělat, hromada nepříjemných úkolů před tebou a ty to nestíháš…
Ach jo, z toho aby se jeden zbláznil. Já mám pro tebe pár tipů, jak se v takových dnech nezbláznit.


Zjistila jsem, že v dnešní době spousta teenagerů neumí být sama se sebou. Jen chvíle, kdy si uděláš radost, odpočíváš a cítíš se prostě uvolněně, v klidu a aspoň na chvíli se zastavíš v tom rušném světě, kdy po tobě neustále někdo něco chce. Při tom na tom není nic těžkého. Jednoduše se hýčkej.

"Celý týden čekáme na víkend. Celý rok čekáme na prázdniny. Celý život čekáme na štěstí…" ŽIJ HNED!

Udělej si chvilku, kdy se budeš cítit dobře.
Zima je pro tyhle chvilky odpočinku ideální, jelikož se každý chce "zababušit" do postele, s chlupatou příjemnou dečkou a hromadou polštářů.
Nejsi stroj, abys makala 24h/7dní v týdnů. Je potřeba se na chvíli zastavit a odpočinout si. Jakmile budeš mít pro dnešní den splněny všechny povinnosti. Lehni si. Dříve určitě ne, protože bys ležela a musela furt přemýšlet na to, co ještě musíš.
Není zas tak obtížné si tu hodinku najít, i když se to tak zprvu může zdát. Odměň se. Nauč se odpočívat/relaxovat - to je pro život velmi důležité.

Udělej si příjemnou atmosféru.
V pokoji aby bylo příjemné teplo. Zhasni všechny světla, nech jen rozsvícenou oblíbenou voňavou svíčku, pokud se v takových věcech vyžíváš jako já. Obleč si pohodlné oblečení (však to znáš: tepláky, svetr a chlupaté ponožky) - teď si nehraj na Miss World a dej si k tomu něco dobrého (třeba čaj, kávu nebo sladké, což je dobré na nervy).

Aktivity vhodné pro odpočinek aneb nicnedělání.
Hlavně nic náročného na hlavu nebo fyzicky náročného. Určitě bych vzala do rukou nějakou dobrou knížku, pusť si nějaký uklidňující film na notebooku nebo v televizi, koukej na zábavná videa na youtube nebo si pusť písničky, které máš ráda. Jestliže tohle ležení prostě nezvládáš, zajdi si sama na procházku. Jen ty a tvá duše.
Stav absolutního odpočinku: lehni si, zhasni, nepoužívej žádnou elektroniku ani nic, jen zavři oči a užívej si to, že nic neděláš, nic nemusíš. Jen vnímej své tělo, jak se postupně uvolňuje.Co ty děláš, když je toho na tebe moc a potřebuješ vydechnout?
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama