_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Listopad 2015

Ty největší chyby, které děláš při holení!

23. listopadu 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Možná si ani netušila, co vše děláš špatně a akorát si brečela nad nevzhlednou pokožkou, která se ti na těle objevuje po holení…
Já ti dnes řeknu, co možná děláš špatně a co je nejspíš příčinou tvého problému.


Čas, kdy se holíš!
Jako žena, která chce být vždy hladce oholena, bys měla vědět, že chloupky rostou přes noc, proto holení se před tím, než jdeš spát, je nesmyslné. Přes noc se ti objeví nehezké strniště, jako mají chlapi na tváři. U nich je to sexy, ale u nás…

Ošetřuj svoji pokožku!
Jestliže se holíš, je nutné o svou pokožku pečovat 2krát víc, aby ses vyhnula nepříjemným pupínkům a zarůstání chloupků. Proto ti rozhodně pomůže peeling pro odstranění staré kůže, tvá pokožka pak bude krásně hebká. A jelikož po holení tě může pokožka svědit, pomůže ti tělový krém, kterým ji hydratuješ.

Holit se má ve směru růstu chloupků.
Že se nedá při holení ve směru růstu chloupků dosáhnout dokonalého oholení? Jsi na omylu. Jen to zabere trošku víc času, ale výsledek bude stejně kvalitní (akorát bez krvavých škrábanců a pozdějších problémů).

Holení na sucho? Jau!
Při holení vždy používej gel. Pokožka by v opačném případě mohla velmi trpět a ty pak taky. Rozhodně nepoužívej mýdlo, protože to pokožku hodně vysušuje.

Holení jedině s horkou vodou.
Chloupky si nejprve změkči pomocí teplé vody, lépe se ti pak bude "pracovat".

Holení tupou žiletkou.
Jestliže žiletka neoholí na první tah a musíš na ni až příliš tlačit, rozhodně je na čase si pořídit novou! Je to velmi důležité pro boj v zarůstání chloupků.

Rizikové faktory po holení.
Po holení v podpaží nikdy nepoužívej deodorant s alkoholem, hrozí rakovina prsou.
Taktéž nevystavuj těsně po holení svou pokožku slunci.

Aby pro tebe hubnutí bylo radostí.

16. listopadu 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Hubneme!
Donutit se cvičit někdy bývá nadlidský výkon. Někdy to milujeme, jindy to nesnášíme. Mám pro tebe několik tipů, jak si cvičení zpříjemnit natolik, že tě to začne bavit a stane se z toho relax a odreagování od rušného světa. Ani si neuvědomíš, že vlastně hubneš. A co navíc? Tvé cvičení bude efektivnější!


1) Vytvoř si playlist
S hudbou jde všechno hned líp. Bude to chtít pořádně naducanou, taneční hudbu, která tě popožene, posílí a dodá ti energii. Chce to speciální playlist/složku, kterou budeš mít a jen zapneš a cvičíš, aniž bys vše musela přerušovat kvůli přepínání písniček.2) Motivační deníček
V tomto bodě můžeš využít svých tvůrčích schopností. Bude to taková DIY. Jednoduše si pořiď nějaký sešítek nebo deníček, který si polepíš fotkami krásných těl z internetu - zkrátka taková motivace, jak bys mohla vypadat, kdybys na sobě zapracovala.
Ovšem tato tvoje kniha musí najít i nějakého využití. Můžeš si z toho udělat diář, kde si budeš zapisovat, kdy máš cvičit, jak dlouho si cvičila, co budeš dělat pro svou postavu.
A samozřejmě si můžeš zavést i tabulku toho, jak postupně hubneš (ať už na váze, tak v centimetrech). Nádherně uvidíš, jak se rýsuje tvá postava.
Velmi důležité je plánovat a svůj plán striktně dodržovat. Avšak neklaď na sebe zbytečně velké nároky. Začni pomalu a zlehka a postupně přidávej.

3) Musíš při tom i dobře vypadat!
Něco, co ti udělá radost, bude i nákup hadříků, v kterých budeš dobře vypadat a zároveň budou i pohodlný a ideální na cvičení. Chce to sportovní podprsenku a pohodlné kraťase nebo legíny. Je důležité, aby ses při cvičení dobře cítila - na to nezapomínej!

4) Ve dvou se to lépe táhne.
A co ve dvou? Ve třech, ve čtyřech i ve 150lidech… Připoj k sobě i kamarádku a společně si plňte svůj sen za vysněnou postavou. Navzájem se budete hecovat a psát si o svých pokrocích. Nakonec to bude i zábava, uvidíš! Na facebooku dokonce existují i skupiny, kde si holky píší o svých fitness rutinách a co za den vše stihly a udělaly pro svou postavu.

5) Odměňuj se.
Za každý kilo dolů nebo břišák navíc se odměň. Nemyslím tím tabulkou čokolády, ale třeba nějakým novým kouskem do šatníku nebo zainvestuj do své krásy (kadeřník, manikúra, kosmetika). Udělej cokoliv, co ti zlepší náladu a vyhecuje tě ještě k lepším výkonům.

Přeji hodně štěstí!Astor Lip Butter - recenze

9. listopadu 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let
Hodně jsem přemýšlela nad tím, že by mě bavilo psát recenze na jednotlivé produkty, která si SAMA zakoupím v drogerii nebo objednám přes internet. Jelikož já ráda, než si já osobně něco koupím, zabrouzdám po blozích, jestli někde na mě nevykoukne recenze… Když to ráda sleduji jinde, ráda bych to sama začala psát.
Uvidíme, jak se vám tato "série" bude líbit, podle toho v ní budu pokračovat.

Dnes mě bystré očko zrecenzuje Lipcolor Butter, kolem kterého bylo nemalé BOOM. Já stále váhala nad tím, zda si "máslíčko" koupit, nakonec jsem se přidala ke všem ovcím. A tady je můj názor!
+ Značka: Jestli něco Astor fakt umí, tak to jsou rtěnky a make upy. S těmi jsem vždy spokojená.
+ Barva: Do barvy jsem se naprosto zamilovala, jelikož je to hezčí barva mých rtů (já mám opravdu velmi tmavé rty, proto mi některé rtěnky nejsou na rtech ani vidět), je vyloženě na každodenní nošení. Nic výrazného, přehnaného, nepřirozeného. V jednoduchosti je krása. Já mám odstín 020 Flirt Natural.
+ Finish: Není matná, naopak má takový krásný lesklý finish, který působí přirozeně a upraveně. Na třpytivé rtěnky opravdu nejsem.
+ Textura: Textura je máslíčkovitá, na rtech velmi příjemná. Mohla bych si s tím přejíždět po rtech neustále.
+ Vůně: Jako velké plus beru i to, že příjemní voní (není to nijak přeslazená dráždivá vůně, ale pouze taková příjemná, která mi nepoleze po čase na nervy).
+ Hydratace: Mé rty nejsou s tímto zázrakem vůbec vysušené, naopak krásně hydratuje, přirovnala bych to k obarvenému balzámu.- Výdrž: Naopak, co mě velmi zklamalo, je výdrž. Jídlo a pití to vůbec nezvládne a i když si zrovna do pusy nic nedávám, po hodině se mi z rtů ztrácí a zůstává jen na okrajích. Proto se musím často hlídat a nosit jej neustále v kabelce.
- Na rtech: Na rtech mi nezaschne, proto si musím dávat pozor, abych si ji neobtiskla do šátku nebo kabátku, který teď na podzim nosím.
- Pigmentace: Pigmentace není úplně špatná, ale ocenila bych přesto větší. Ovšem na každodenní nošení, jak říkám - se to dá.
- Balení/systém: Balení je takové normální, nijak neurazí ani nenadchne. Akorát se vleze do kabelky… to je všechno fajn, škoda, že zrovna já narazila na vadný kus a systém, když dole točím a nahoře se mi vysouvá LipButter, již nefunguje. To je ovšem moje smůla.
- Cena: Částka mi za kvalitu přijde opravdu vysoká (129Kč), ovšem v dnešní době je všechno dražší.


V závěru musím říct, že pozitivní názory určitě přebíjejí ty negativní a já jsem spokojená! Dokonce uvažuji, že si do sbírky pořídím i jiné odstíny. No a máma, ta už si šla pro jeden taky.

A co ty? Vlastníš nějaký? Jak jsi ty spokojená?

Přepadá tě při učení únava? Pryč s ní!

2. listopadu 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Učení nepatří mezi nejzábavnější činnosti v životě, a proto nám může způsobovat i pěkné bolehlavy a únavu, po které se nic nenaučíme a veškeré snažení přijde na zmar. Mám pro tebe pár tipů, jak se zbavit únavy při učení nebo jak jí zabránit!

1) Kdy se učit?
Určitě se nedoporučuje učit se v nočních hodinách, tvé tělo je již logicky unavené a je proto velmi těžké se soustředit na nějakou těžkou látku. Pokud přece jen dáváš přednost nočnímu učení, dej si odpoledne krátkého šlofíka, při kterém nabereš energii.

2) Výběr správného místa na učení.
Postel rozhodně není na učení, ale na spaní. Pokud by ses v ní učila, mohla bys mít později problémy s usínáním, jelikož by tvé tělo nebylo naučeno, že když si lehne, tak má být spát. Uč se zásadně u stolu na židli, z které tě nijak nebudou bolet záda.

3) Měj v místnosti dostatek světla.
Příjemné přítmí a učení pouze u zapálené svíčky je sice báječný relax, ale ne zrovna vhodný na učení. Zajisti si proto dostatek světla, které nechá tvé oči otevřené. Záleží dokonce i na barvě stěny v pokoji, ve kterém se nacházíš. Nejlepší vliv bude mít sluníčková žlutá.

4) Dostatek vzduchu je důležitý!
Ujisti se, že se budeš učit v místnosti, kde není nijak těžký nebo vydýchaný vzduch. Pěkně si vyvětrej.

4) Nepodceňuj pitný režim!
Pitný režim je důležitou součástí při efektivním učení. Udrží tě vzhůru a tvé hlavičce to bude lépe myslet. Před učením si uvař třeba čaj nebo kávu.

5) I na jídle záleží.
Jak už to bývá u všeho, vždy záleží na tom, co jíme - od toho se odvíjí celý náš život. Po těžkém tučném jídle se rozhodně nebudeš cítit při síle, naopak budeš velmi unavená, proto zvol raději něco lehkého a zdravého.
Jako doplněk stravy můžeš brát hořčík nebo ginko bilobu.

6) Občas se projdi po bytě.
Někteří lidé se dokáží učit pouze při tom, když se pohybují po místnosti sem a tam. Ty tuto metodu použiješ proto, abys neusnula.

7) Odříkávej si učivo nahlas.
Donutí tě to zůstat vzhůru a navíc ti to může pomoct si látku zapamatovat.

8) Pořiď si diář!
Rozhodně se nemůžeš učit 24h denně. Nesmíš zapomínat na normální lidské potřeby jako je jídlo nebo krátká procházka a odreagování či odpočinek. Ani tvůj mozek nedokáže tak dlouho zpracovávat informace, které do něj hrneš. Dávej si mezi učením přestávky, kdy provětráš hlavu. A jelikož dělat něco pod tlakem a na poslední chvíli se nemá, pořiď si diář, do kterého si vše poznamenáš, abys to bez problému zvládala.

9) Škola hrou tě naučí.
Vyber si svoji metodu učení, která tě bude bavit. Může to být pomocí zvýrazňovačů nebo při tom poslouchej hudbu (ale dej si pozor, aby tě zbytečně nerozptylovala)

10) Zbav se všeho, co by tě mohlo rozptylovat!
Mluvím tady o našich miláčcích - mobilech. Teď jej odlož, protože jinak se nic nenaučíš!


A máš ty nějaký fígl na učení?

Mě letos čeká maturita, tak se nějaké fígly budou určitě hodit!


Na natáčení seriálu Gympl :)