_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Září 2015

Když chceš utéct ze života, spi!

30. září 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Zapřísáhlá grafomanka
Sny - to je to, co mě vždycky zajímalo. Přijde mi to natolik fascinující a tak složité. Jak jen si naše mysl dokáže vytvořit občas tak složitý a zvrácený, graficky dokonalý příběh, a pak nám jej přehrát? Vidí slepý ve snech? Jakou mají sny podstatu? Co vlastně znamenají a k čemu jsou dobrý?

"Sen je divadlo, v němž je spící scénou, hercem, nápovědou, režisérem, autorem, obecenstvem i kritikou", říká Jung.Nejprve něco k minulosti. Lidé rozšířili teorie, které říkají, že spánek vznikl jako taková ochrana před nočními hrozbami, které dříve jeskyním lidem hrozily. Člověk totiž v noci špatně vidí, což by mohlo být pro něj nebezpečné (např.: napadnutí zvěře). Bez dostatku světla se toho také nedá příliš dělat (např.: hledání potravy), proto vznikla tato hypnóza (= spánek). Člověk si dokáže všechno odůvodnit…

Spánek je pro naše tělo důležitější než si mnozí myslí. Při něm dochází k třídění, přemisťování a ukládání potřebných informací do paměti. Je důležitý také z hlediska zapomínání nebo řešení problémů. Dokonce ani tehdy si náš mozek nevezme dovolenou a stále pracuje. Jsou zaznamenány případy, kdy lidé těsně po probuzení vyřešili nějaký těžký vědecký problém.

Začíná to prohloubeným dýcháním, pokračuje to zavíráním očí a dostáváme se do doby mezi bděním a spánkem. V tomto stádiu se může objevovat škubání tělem, hlavně nohami (doktoři tomu říkají Syndrom neklidných nohou). Jestli sis myslela, že nejsi normální, můžu tě uklidnit, že tyto svalové křeče jsou zcela normální.

A teď pár zajímavostí:
- Vše je natolik dokonalé, že naše tělo je ve spánku, kdy se nám zdají sny prakticky "ochrnuté" z důvodu, abychom sny aktivně nepřehrávali. Jinak by to vypadalo opravdu zajímavě.
- Každou noc se člověku zdá zhruba 5snů. Pamatujeme si asi jen 10% (každý sní, jen někteří si hůře pamatují). Nejčastěji si pamatujeme ranní sny.
- Jeden sen trvá zpravidla 20minut a může se nám zdát několikrát za noc.
- Můžeš se naučit fígl, jak si ve snu uvědomit, že je to pouze sen. Pokud se naučíš a budeš přes spaním myslet na to, že pokud se ve snu např. podíváš na ruku, tak si to uvědomíš. Skutečně se tak může stát. A to je přece super, ne? Budeš si moct dělat, cokoliv se ti zachce. Třeba já pravidelně běhám po městě nahá.
- Lidská mysl si nedovede vytvořit nějaký nový obličej, proto každého, kterého ve svém snu potkáš, už si někdy v životě viděla a mohl to být třeba jen náhodný kolemjdoucí.
- A vidí teda slepí lidé ve snech? Je to často diskutované téma a otázka. Já po ni zapátrala. Ti, kteří přišli o zrak až v průběhu života, tak vidí. Ti, kteří se tak již narodili, prožívají sny pomocí jiných smyslů (doteky, zvuky…).


Všechny sny mají svůj význam, podíváme-li se hlouběji. Jsou to všechno naše strachy, nevyřčené touhy, naše obavy a vzpomínky. Jsou obrovskou součástí našeho života, jelikož nám čistí hlavu a přinášejí nám odpočinek, proto spánek nezanedbávej a plně se mu věnuj! Vždyť je to krásný svět neomezených možností.

Tento článek nám může přípomenout rady: CO UDĚLAT PRO ZDRAVÝ SPÁNEK <<<

Jsi teplý nebo studený typ?

25. září 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Určitě už si někdy slyšela o barevné typologii inspirované ročním obdobím. Díky tomu, že zjistíš, jaký typ jsi, usnadní ti to výběr barev oblečení a ukáže ti správný směr, jak se nalíčit tak, aby ti to skutečně slušelo!
Barevná typologie není žádná věda, i když se to může zdát složité. Existuje spousta testů, jak vše zjistit. Já, jelikož nejsem žádný odborník, ti povím pouze, jak vypadá teplý či studený typ. Příště se zaměříme na tuto typologii blíže.


Existují 4základní typy:
Jarní (teplý světlý) typ:
Jaro je inspirováno radostí a veselostí z pučících stromů a kvetoucích rostlin.
pleť - světlá, narůžovělá, broskvová, modrý podtón, dobře se opaluje do hnědé s podtónem červené
pihy - mají hnědou barvu
vlasy - zlatá blond, plavé, světle hnědé, s nádechem do červena nebo zlatavé
oči - modré, tyrkysové, zelené, šedozelené, oříškové
rty - načervenalé

Letní (studený světlý) typ:
Léto je ve znamení jasných barev s chladným podtónem. Barvy jsou tlumené.
pleť - porcelánová, narůžovělá, olivový podtón, poměrně dobře se opaluje do hněda
pihy - našedlé barvy (nejsou vždy)
vlasy - platinová blond, popelavá blond, středně hnědá s chladným podtónem
oči - šedé, tmavě modré, šedomodré, modrozelené, hnědé, oříškové
rty - světle růžové

Podzimní (teplý tmavý) typ:
Pro podzim je charakteristická hnědá, červená, oranžová a žlutá - jako listí na stromech, které opadává. Barvy jsou tlumené.
pleť - zlatobéžová, broskvová, slonovinová, velmi špatně se opaluje
pihy - zlatavé, hnědé barvy
vlasy - s červeným podtónem, zlatohnědé, tmavě hnědé, medové, zlaté odlesky
oči - zelené, modré, tmavě nebo světle hnědé
rty - rudě červené

Zimní (studený tmavý) typ:
Typický je pro tento typ kontrast bílé s černou.
pleť - namodralý podtón, typická pro tento typ je pleť Sněhurky tkz. průhledná pleť nebo styl Jižanka (olivová barva pleti), opaluje se velmi rychle
pihy - nevyskytují se, pouze zřídka
vlasy - hnědé, tmavě hnědé, černé, černé s modrým podtónem
oči - tmavě modré, hnědé, oříškové
rty - červené s modrým podtónem


To, jaký jsi typ, rozhoduje o tom, jaké šperky ti sluší (je to spíše zlatá nebo stříbrná?), jaké barvy oblečení ti budou sedět a v jakém make upu zazáříš. Proto se vyplatí zajímat se o barevnou typologii, který říká, že všem sluší všechny barvy (jen si musíš umět vybrat ten správný odstín).
Tak já jsem jasný podzimní typ a ty? :)


Jak se zbavit beďárů rychle a snadno?

23. září 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Za vznik nevzhledných pupínků může hodně faktorů. Někdy je to špatná péče o pleť nebo třeba hormonální změny. Každopádně, když už tu ty "beďáry" jsou,.. tak co s tím? Jak se jich co nejrychleji a nejefektivněji zbavit?!


Existují 3nejdůležitější zásady pro tvůj obličej:
1) Omývej si obličej vodou.
Člověk si ani neuvědomí, kolikrát za den si sáhne na obličej. Veškeré bakterie se pak přemístí na čelo, nos i tváře a vytvoří se akné. Proto je důležité si umývat obličej (nejlépe ledovou) vodou několikrát za den.
2) Pokožka potřebuje hydratovat.
Jak už to tak bývá… pitný režim je vždy potřeba! Hydratuj své tělo (tedy i pokožku) a ono se ti odmění. Věděla si, že bys měla vypít nejméně 8skleniček vody za den?
3) Odličuj se.
Nenech pokožku trpět. Raději se pravidelně a precizně odličuj kvalitními přípravky určenými pro tvůj typ pleti. Ano, čteš tohle poučování všude, ale tohle pravidlo je skutečně DŮLEŽITÉ!

A co když už je akné tu?
1) Zchlaď se!
Pomocníkem ti může být led, který pomáhá zlepšovat krevní oběh, stáhne póry a odstraní všechny nečistoty na kůži, které způsobují akné.

2) Zubní pasta je hotový zázrak.
Možná už si slyšela o této babičkovské radě, která mě osobně pomáhá nejvíce. Nápomocná ti bude bílá pasta (nikoliv gelová). Naťupkej si pastu na problematická místa a nech ji přes noc, aby ti vypálila a vysušila všechny pupínky. Ráno umyj vodou.
I pěna na holení má podobné účinky, které ti vysuší pupínky.

3) Pára vycházející z hrnce.
Jistě už si slyšela o napařování obličeje. Funguje to na principu, kdy ti pára otevírá póry a pokožka pak může dýchat (také se zbaví nečistot a mastnoty). Zkus inhalaci nad hrncem s vařící vodou, při čemž hlavu budeš mít přikrytou ručníkem.

4) Další způsoby, které ti akné vypálí z kůže.
a) Dalším tipem může být třeba oblíbená surovina Čechů - česnek. Potírej si alespoň 3minuty stroužek česneku po postiženém místě. Poté obličej opláchni.
b) Použít můžeš i mátu, která má antibakteriální a antivirové účinky, které pomáhají odstranit akné a veškeré zarudnutí pokožky. Pokládej si rozmačkané lístky máty na akné (doporučuje se nechat působit aspoň čtvrt hodiny) a poté opláchni studenou vodou.


Tak přeji hodně štěstí v boji s beďárama!

Zdroj: Shutterstock.com
Jak se rychle zbavit nafouknutého břicha?

16. září 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Hubneme!
Každá dívka si jednou za čas prožije dny, kdy si připadá jak tlustá těhulka. Někdy to opravdu nepřijde vhod, pokud se chystáš na nějakou slavnostnější příležitost, kam sis chtěla vzít upnuté šaty a teď nemůžeš, protože zatahovat po celý večer břicho prostě nezvládneš.
Neboj, nejsi v tom sama. A já ti řeknu, jaké jsou příčiny nafouklého břicha a jak se jej zbavit.Příčiny nafouknutého břicha:
1) Menstruace: V době, kdy má žena své dny, její tělo zadržuje přebytečnou vodu v těle, to způsobuje nafouknuté bříško. Taktéž se může dít i v období premenstruačního syndromu.
2) Stres: Stres může za spoustu věcí a dokonce může i častokrát za problém s nafouknutým břichem. Přestaň se proto sledovat a buď v klidu.
3) Nesprávné jídlo:
Těžká jídla jsou pro naše tělo hřích ve všech případech. Pokud si ráda vychutnáš smažák nebo pořádnou flákotu tučného masa… můžeš očekávat nafouklé břicho.
Konzumace sladkého a přílišné solení (sůl zadržuje v těle vodu) jídla také není vhodné.
Některá jídla přímo zapříčiňují tvé "těhotenské" bříško, jsou to například luštěniny, jablka, některé druhy zeleniny a pečiva. A i přestože vláknina by ti měla od nadýmání pomoct, přesto konzumace velkého množství vlákniny způsobuje opačný účinek, než bychom si přáli, proto si dávej pozor!
4) Bublinkové nápoje: Omez limonády a minerálky, které obsahují oxid uhličitý, vyhneš se logicky plynatosti.
5) Hladovění: Hladovění není správné pro tvé tělo určitě, ale věděla si, že pokud máš prázdný žaludek, začne se tvé břicho nafukovat?
6) Kvasinkové a jiné infekce…

Jak bojovat proti nafouklému břichu?
- Správný boj proti nadýmání a tedy nafouklému bříšku je prostřednictvím správného jídla. Vyvaruj se proto již zmíněným druhům potravin.
- Odborníci doporučují kvalitně jídlo žvýkat a soustředit se, pokud zrovna jíš.
- Zařaď do jídelníčku vlákniny a zeleninu.
- Probiotika si zakoupíš v každé lékárně. Pomůžou ti se správným trávením a obnovit rovnováhu trávicího traktu. Stejné účinky mají také jogurty anebo kefír.
- Důležité je hodně pít, pít a pít a tím myslím čistou vodu bez bublinek.
- Nic nejde ani bez pravidelného cvičení. Nejlepší je poradit se s profesionálem, protože i nesprávné cvičení může způsobovat nadýmání.
- Můžeš si zkusit vyhledat i různé detoxikační kůry, které ti pomohou pročistit trávicí trakt. Já osobně jsem slyšela mnoho chvály na třídenní jezení jablek (jednoduše jako snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře). Je to boj, ale výsledek stojí za to. Upozorňuji, že takové kůry neslouží pro hubnutí, ale pro pročištění.


Doufám, že ti některé mé tipy pomohly!

Tipy na osobní nejoriginálnější dárky!

14. září 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Vymyslet originální dárek, který potěší a pobaví zároveň je v dnešní době opravdu těžký úkol. Chceme dát kamarádce něco osobního, něco pěkného, něco od srdce a zároveň, aby ji to trošku pobavilo.
Připravila jsem si pro tebe pár tipů, co kamarádce (nebo kamarádovi či komukoliv blízkému) můžeš vytvořit a dát.


Jak se ZATRACENĚ odmilovat?!

1. září 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Každý z nás si to musí prožít, tohle je život. Občas narazíme, spleteme se, něco nevyjde, ne vždy je to růžové a končí polibkem. Pokud se zrovna ty snažíš vzpamatovat z rozchodu nebo z nešťastné lásky, která se nikdy nedožije šťastného konce, čti dál, protože tento článek je určený přímo pro tebe.

Sejde z očí, sejde z mysli.
Prvním zákonem pro odmilování se je vyhnout se kontaktu s dotyčnou osobou, protože jen pohled na něj bolí a přináší slzy. Zpočátku odstřižení ze života bude bolet, budeš si těžce zvykat, že je pryč… ale časem si zvykneš a zjistíš, že je ti bez něj mnohem lépe.
Tip: smaž si jeho telefonní číslo pro případné ožralecké stavy, kdy bys měla tendence mu volat!

Potřebuješ zaměstnat své tělo!
Teď budeš svádět boj sama se sebou, abys co nejvíce omezila myšlenky týkající se jeho. Nemysli na něj, raději se nějak zaměstnej. Teď, když ho máš ze života fuč, máš hromadu času. Rozjeď svůj blog, najdi si koníček, podnikej něco s kamarádkami, začni cvičit nebo se odreaguj na nákupech. Ostatně nemusí být vše jen radost, hlavu zaměstnáš i při namáhavé činnosti jako je brigáda, úklid nebo učení.

Získej nové sebevědomí!
Jelikož je teď tvé sebevědomí pošramocené, je potřeba ho získat zpátky. Nechceš se přece potulovat životem jako nějaká troska… začni se sebou něco dělat! Začni o sebe dbát… Jednoho dne tě potká a bude se divit, jakou krasavici si nechal utéct. Každopádně neděláš to kvůli němu, ale kvůli sobě. Chce to nový vlasy, hadříky, nehtíky a taky začít pořádně cvičit!
Tip: Co třeba fitbox, u kterého se vyvztekáš a spálíš hodně kalorií?

Uvědomění - proč?!
Důležité je, aby ti to všechno (důvod konce, proč to neklapalo, proč by to nikdy neklapalo, co je on vlastně zač) došlo v té tvé hlavičce. Když budeš mít slabou chvilku a budeš ho chtít v náruči, přehraj si v hlavě, co vše ti provedl, jak moc ti ublížil. Člověk totiž často vytěsňuje zlé vzpomínky, až ti tam zůstanou jen ty hezké. Nebylo to ale vždycky růžové přece.
Tip: Napiš si na papír PROČ a přečti si to, až za ním budeš chtít dolézt.

Porozhlédni se jinde.
Prakticky poslední částí transformace na šťastnou single holku je "přemilování se". Pokud jsi naprosto vyléčená a nedoufáš už v JEHO šťastný návrat a romantický happy end, jsi připravena se opět seznamovat. Nemusíš se hned vrhat do vztahu, ale malý flirt pro pohonění si ega neuškodí.

Bude to bolet, ale všechno jednou přebolí. Jsou to pády v životě, které nám pomáhají vytvořit si silnou osobnost. Bez všech těchto přešlapů bys to nebyla ty. A jak naše babičky říkají: "takových ještě bude, jsi ještě mladá, ten pravý teprve přijde", ano, jsou to klišé, ale pravdivá.