_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Zdokonal se v angličtině přes prázdniny!

19. srpna 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Když už jsou ty prázdniny, nemusíš je využít jen k prokrastinaci, relaxaci a užívání si. Mám pro tebe tip, jak o prázdninách dělat něco užitečného a zároveň při tom i odpočívat. Vlastně ani nebudeš vědět, že máš zrovna zapojený mozek a učíš se.
O tom, jak je angličtina důležitý jazyk a jak se ti v životě bude víc než jen hodit, ani mluvit nemusím. Kromě toho je to krásný jazyk a troufám si říct, že každý jím chce umět dobře mluvit!


1. Sledování filmů
Teď o prázdninách mnozí z nás jedou přímo maratony filmů. Tak proč když už máš čas, si ho nestáhneš nebo nezhlédneš v originálním znění s českými titulky? Já osobně nemám ráda dabing, raději se podívám na originál. U filmu je báječné, že i když titulky mít nebudeš, tak díky obrazu pochopíš, o co ve filmu vlastně jde. Posloucháním cizího jazyka se nejvíce učíš!
Související článek <<< tipy na filmy s letní tématikou

2. Sledování seriálů
Je to naprosto to samé, co jsem zmínila u filmů. Začne to otravným koukáním dolů na titulky a bude to pokračovat tak, že tě ty titulky vlastně budou rušit a pojedeš si svůj oblíbený seriál v originálu. V seriálech se objevují hovorové fráze a věty běžně používané v mluvě, kterých se chytneš a začneš je automaticky taky používat při mluvení. Přijde to automaticky a přirozeně.
Související článek <<< vyjádření se k seriálu Pretty little liars


3. Čtení knížek
Pokud si knihomol jako já, zkus i knížku v angličtině. Musím upozornit, že to není nic lehkého. Můžeš začít na knížkách, které mají jednu stránku anglicky a na druhé je to celé přeložené do češtiny, tak jsem to dělala já (v knihovně také pohádky mají). Je logické, že nebudeš rozumět každému slovu ve větě, ale nevzdávej to! Vždyť i při čtení knížky v češtině ti chvíli trvá, než se do děje dostaneš… v angličtině to není jiné.
Tip: Přečti si anglickou knížku, kterou už si někdy četla přeloženou do češtiny. Lépe se ti pak pochopí děj.

Chceš si zakoupit nějakou knížku? Navštiv mé knihkupectví <<<


4. Sledování youtube.com
Jestliže jsi fanouškem beauty blogerek nebo různých vtpných one man show, určitě zabrouzdej i do zahraničí. Není tak těžké je pochopit a nádherně si angličtinu naposloucháš.
A sleduješ na youtube i mě?

5. Mluvení s lidmi
Na dovolené v zahraničí si můžeš pokecat s tolika lidmi v angličtině, bude to zábava a zároveň se i osmělíš mluvit v praxi + se seznámíš. A pokud zrovna necestuješ, žijeme ve světě internetu, kde se můžeš s kýmkoliv spojit. Tak si přidej nějakou Američanku a můžete si dopisovat, třeba to bude fajn a ty získáš novou kamarádku na drbání.
Jak vidíš, angličtina na tebe číhá na každém rohu, tak těch možností využij.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teres Xeina Teres Xeina | Web | 19. srpna 2015 v 13:45 | Reagovat

cizí youtuberky jsou mnohem lepší, takže si také procvičuji angličtinu:-D

2 chrysty-na chrysty-na | 19. srpna 2015 v 21:45 | Reagovat

Tohle je opravdu skvělý článek pro mě, vůbec jsem nevěděla že takový knížky jsou :D mám knížku v angličtině ale bez žádnýho překladu a vážně je to dost těžký. Děkuju moc za rady a tipy :)

3 L. L. | Web | 20. srpna 2015 v 12:48 | Reagovat

Jop. Filmy a seroše.

Super článek. Opravdu palec nahoru ! :-)

4 Michaela Vančurová Michaela Vančurová | Web | 20. srpna 2015 v 16:19 | Reagovat

Děkuji za komentáře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama