_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Srpen 2015

Na tyto kluky si dej pozor!

27. srpna 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Bohužel, v životě už to tak chodí, že se občas v někom spleteme. Jenže možná si netušila, že už podle prvních náznaků můžeš poznat, že ON nebude ten pravý, ale pan Nebezpečný, od kterého honem ruce pryč. Z tohoto kluka totiž nekouká nic dobrého a nakonec budeš jen zklamaná… ano, dá se předejít zlomenému srdci.


pan Ožrala: I když se to zpočátku může zdát jako pouhé užívání si života, později tě jeho ožralé stavy začnou pořádně štvát. Zjistíš, že alkohol s kamarády je mu přednější a nikdy neodhadneš, jak se v ožralém stavu zachová, co udělá a jaké průsery zase přitáhne domů.

pan Náladový = pan Výbušný: Nikdy neodhadneš, jak se zrovna zachová. Jednou tě pohladí, pak ti dá facku. Zdravá náladovost je přirozená, ale pokud jeho výbušnost hází z okna talíře a rozbíjí, co ho napadne, měla bys dávat pozor, aby nerozbil jednou tebe. Tohle je EXTRÉMNĚ nebezpečný druh muže!

pan Maminčin Rozmazlenec: Zřejmě si narazila na chlapa, co si sám neutře ani prdel. Neumí vařit, nikdy po sobě neuklízel, nikdy nežehlil, neumí pracovat… je vůbec k životu použitelný? S ním to nebudeš mít lehký, děvče.

pan Vyhulenec: Co se z počátku může zdát jako zábava, může být později vážný problém. Jak daleko jeho hulení zachází? Je to jen občas na akci nebo i přes týden si zajde, protože bez toho nemůže normálně fungovat?!

pan Děvkař: Je o něm známo, že už měl půlku města (samozřejmě tu ženskou část). Myslíš, že ty budeš ta, která ho změní? Takový kluk dokáže zahrát báječné přesvědčivé divadlo o tom, jak je ukřivděný, jak jsou to všechno jen drby a že ty jsi ta pravá. Na každém drbu je vždycky kapka pravdy, nějak to povídání vzniklo. Ovšem je možnost, že už z toho vyrostl… riskneš to?

pan Workoholik/patologický hráč: Ať už práce nebo počítačové hry… je to přednější než ty! Čeho je moc, toho je příliš. Je stále ještě na úrovni normálnosti nebo překračuje hranice, kdy ty ležíš nahá na posteli a čekáš, až dohraje tu svoji hru s kámoši?

pan Žárlivec: Zdravá žárlivost je přirozená a normální. Je to prostě a jen strach, že přijdeme o toho, koho milujeme. Překročení hranic je v momentě, kdy ti zakazuje chodit ven s kamarádkami, jsi vězněna ve vlastním bytě a byla si donucena mu dát heslo na svůj FB, aby tě mohl kontrolovat.

pan Rozhazovač: Tam koupí lidem 10panáků, pak si koupí tamto za desítky tisíc a pak tamto. Akce a slevy nesleduje, prostě jen utrácí a nakonec to dopadá tak, že ty zveš na večeři jeho. Nejprve to nemusí být až takový problém, ovšem až spolu budete žít, budou peníze hlavním důvodem vašich hádek.

pan Fňukna = pan Nudař: Nic se mu nelíbí, s ničím nesouhlasí, je neustále otrávený, nechce chodit ven se bavit, nejradši by jen ležel v posteli a spal nebo čuměl na filmy. Co je tohle za život? Jsme mladí, máme si užívat ve společnosti kamarádů a kvalitní hudby, ne hnít doma. Lepší je akční kluk se smyslem pro humor, který neustále vymýšlí, co podniknete, jak se zabavíte… zkrátka cokoliv, aby váš vztah nebyl nuda.

pan Namyšlenec, Narcis a Šampon: Je hezké, že o sebe kluk pečuje, jenže nic se nemá přehánět. Pokud si neustále upravuje vlasy, čumí na sebe do zrcadla a v obchodě s oblečením je otravnější než ty… je něco špatně.


Setkala ses někdy s nějakým ze zde uvedených typů?


Zdokonal se v angličtině přes prázdniny!

19. srpna 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Když už jsou ty prázdniny, nemusíš je využít jen k prokrastinaci, relaxaci a užívání si. Mám pro tebe tip, jak o prázdninách dělat něco užitečného a zároveň při tom i odpočívat. Vlastně ani nebudeš vědět, že máš zrovna zapojený mozek a učíš se.
O tom, jak je angličtina důležitý jazyk a jak se ti v životě bude víc než jen hodit, ani mluvit nemusím. Kromě toho je to krásný jazyk a troufám si říct, že každý jím chce umět dobře mluvit!


1. Sledování filmů
Teď o prázdninách mnozí z nás jedou přímo maratony filmů. Tak proč když už máš čas, si ho nestáhneš nebo nezhlédneš v originálním znění s českými titulky? Já osobně nemám ráda dabing, raději se podívám na originál. U filmu je báječné, že i když titulky mít nebudeš, tak díky obrazu pochopíš, o co ve filmu vlastně jde. Posloucháním cizího jazyka se nejvíce učíš!
Související článek <<< tipy na filmy s letní tématikou

2. Sledování seriálů
Je to naprosto to samé, co jsem zmínila u filmů. Začne to otravným koukáním dolů na titulky a bude to pokračovat tak, že tě ty titulky vlastně budou rušit a pojedeš si svůj oblíbený seriál v originálu. V seriálech se objevují hovorové fráze a věty běžně používané v mluvě, kterých se chytneš a začneš je automaticky taky používat při mluvení. Přijde to automaticky a přirozeně.
Související článek <<< vyjádření se k seriálu Pretty little liars


3. Čtení knížek
Pokud si knihomol jako já, zkus i knížku v angličtině. Musím upozornit, že to není nic lehkého. Můžeš začít na knížkách, které mají jednu stránku anglicky a na druhé je to celé přeložené do češtiny, tak jsem to dělala já (v knihovně také pohádky mají). Je logické, že nebudeš rozumět každému slovu ve větě, ale nevzdávej to! Vždyť i při čtení knížky v češtině ti chvíli trvá, než se do děje dostaneš… v angličtině to není jiné.
Tip: Přečti si anglickou knížku, kterou už si někdy četla přeloženou do češtiny. Lépe se ti pak pochopí děj.

Chceš si zakoupit nějakou knížku? Navštiv mé knihkupectví <<<


4. Sledování youtube.com
Jestliže jsi fanouškem beauty blogerek nebo různých vtpných one man show, určitě zabrouzdej i do zahraničí. Není tak těžké je pochopit a nádherně si angličtinu naposloucháš.
A sleduješ na youtube i mě?

5. Mluvení s lidmi
Na dovolené v zahraničí si můžeš pokecat s tolika lidmi v angličtině, bude to zábava a zároveň se i osmělíš mluvit v praxi + se seznámíš. A pokud zrovna necestuješ, žijeme ve světě internetu, kde se můžeš s kýmkoliv spojit. Tak si přidej nějakou Američanku a můžete si dopisovat, třeba to bude fajn a ty získáš novou kamarádku na drbání.
Jak vidíš, angličtina na tebe číhá na každém rohu, tak těch možností využij.

Knihovna

14. srpna 2015 v 12:25 | Michaela Vančurová - 19 let

KRASNA.CZ

Články, rady, tipy pro dívky, které byly primárně napsány pro web www.krasna.nova.cz

HUBNEME

V této rubrice najdeš všechny tipy týkající se hubnutí a zdravého životního stylu.

TIPY NA FILMY

Ráda sleduji filmy, a proto jsem si pro tebe připravila seznamy a recenze právě na filmy všeho druhu!


První pomoc při spálení se sluníčkem.

13. srpna 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Léto, vedro a hlavně sluníčko to nejsou jen charakteristické znaky velkých prázdnin, můžou to být také i velké starosti. Aniž bychom o to stáli, stane se a spálíme se. Červená pokožka pak pálí, svědí a bolí… tak co teď?
Vše to začíná u toho, jaký máš fototyp pleti. Podle toho se budeš opalovat, ale i spalovat. Proto jsem si pro tebe připravila takový malý přehled:

Fototyp I: Charakteristické je pro tento fototyp světlá pleť (mnohdy s pihami), vlasy se zrzavým podtónem či úplně zrzavé a světlé oči. Tato pokožka je nejnáchylnější ke spálení, proto je nutné ji nejvíce chránit opalovacími krémy s vysokým SPF (u nás 20, 30, k moři i 50). Nedoporučuje se ani dlouhý pobyt na sluníčku. Tvá pokožka je velmi citlivá a obsahuje málo ochranných pigmentů, které by zabránily spálení, proto si dávej pozor!
Fototyp II: Zřejmě si vlastníkem citlivé pokožky. Charakteristická je pro tebe opět světlá pleť, občas se vyskytují pihy, vlasy jsou blond až hnědé, oči šedé, modré nebo zelené. V České republice ti postačí SPF 20, v zahraničí si přiber do tašky raději 30 nebo až 40. I tento fototyp pokožky se velmi lehce spálí, i když už ne tak jako fototyp I, přesto si dávej velký pozor na sluníčko!
Fototyp III: Lidé s touto normální pokožkou tvoří většinu naší populace. Jsou to lidé s přirozenou barvou pleti (nijak obzvlášť bílou, spíše světlehnědou) bez pih. Typickou členkou této skupiny je brunetka s hnědýma očima. U tohoto typu už můžeš používat SPF 15 nebo 20, k moři maximálně 20. Tento fototyp se velmi snadno opaluje do bronzova a méně snadno spálí, i když to není vyloučené.
Fototyp IV: Posledním typem jsou lidé se snědou pokožkou bez pihy, s tmavými vlasy i očima. Jsou vůči slunci nejodolnější. I přestože se jen těžce spálíš, neměla bys opalovací krémy podceňovat (SPF 4 až 10).

A co je tedy první pomocí, když se spálíš?
- Ledová sprcha přijde tvé pokožce vhod, obzvlášť pokud si vyšla z bazénu, který je plný chloru. K zahození není ani ozdravná koupel. Naše babičky doporučují přidat do lázně jakýkoliv mléčný výrobek (jogurty…), jelikož obsahují vápník, který bude blahodárný pro tvou podrážděnou pokožku.
- Obklady z tvarohu, smetany nebo jogurtu určitě znáš. Nádherně ti schladí a uklidní popálenou kůži. A pokud zrovna nemáš jogurt nebo tvaroh, příjemný bude i namočený kapesníček, do kterého si zabalíš spálená místa; nebo jednoduše i led.
- Namoč ručník nebo kapesník do černého čaje, odstraní ti nepříjemné zarudnutí kůže.
- Zkoušela si už někdy jahody rozmačkané v jakémkoliv tělovém mléce? Prý je to to nejúčinnější.
- Tělové mléko po opalování je ZÁKLAD! Pleť je vysušená a potřebuje hydratovat nejlépe každé 3hodiny. Kvalitní mléko ti i zaručí, že se ti spálená místa neoloupou, ale zhnědnou, takže budeš další den připravena jít na veřejnost s krásně opálenou kůží.
- Panthenol bys měla mít vždy pro každý případ v lékárničce jako první pomoc.

Užívej si sluníčka a hlavně se pilně starej o svoji pokožku! Nenech ji trpět, když víš, že za následek to může mít i rakovinu kůže. A to ti za to přece nestojí!


Abys nestrávila sobotní ráno nad záchodovou mísou!

6. srpna 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 19 let |  Krasna.cz
Řekla bych, že většina z nás si tím jednou projde. Dostaneme se do věku, kdy bychom rádi zkoušeli nové věci, překračovali hranice a hlavně se bavili s kamarády na jakékoliv akci, kde se objevuje (jak už to tak bývá) i alkohol. Páteční večer jak má být!
Jenže ne všichni jsme byli obdařeni velkou výdrží a neomezenou chlastací schopností, proto se může stát, že zrovna ty jednou skončíš nad záchodovou mísou s podrážděným žaludkem, aniž by sis pamatovala, jak ses tam vůbec dostala.
Není to nic příjemného, tak si raději přečti nějaké tipy, aby ses tolik neožrala, vydržela si co nejdéle a hlavně aby ti další den nebylo tak ukrutně špatně!

1. Nechlastej na prázdný žaludek.
Jídlo je základ. Pokud přes den nebudeš nic jíst a večer svému žaludku dopřeješ litry chlastu, nemůžeš očekávat, že se neozve, že se mu to nelíbí. Dobrý je samozřejmě jíst i v průběhu večera.
2. Dávej si pozor na to, co piješ!
Něco je moc sladké, něco kyselé, něco moc alkoholické, něco spíše light a něco pijí jen zkušení vochlastové. Nepouštěj se hned do kopání jednoho panáku za druhým. Zkus radši vínko nebo pivo, zkrátka žádný tvrdý chlast.
3. Nemixuj!
A tak dáme si rum, k tomu pivo, pak vodku, pak zas víno, zkusím i nějaký koktejl… NIKDY NEMIXUJ, to opravdu nedopadá dobře. Zvol si jedno pití, na kterém budeš celou noc. Vyhneš se tak křečím v břiše.
4. Je nutné opravdu to pít?
Pokud opravdu málo vydržíš, ale nechceš se "ztrapnit" před kámošema, jakmile se k tobě dostane flaška, napij se jen na oko, abys neurazila. Budeš mít vystaráno a pak se ostatním můžeš jen smát, jak jsou v háji.
5. Správný stav = dobrá nálada.
Naučit se znát svoje hranice možná chvíli potrvá, ale časem přijdeš na stav, kdy už máš prostě dost a měla by sis dát pauzu. Správný stav ožralosti je, když máš dobrou náladu, ne když jsi v kómatu. Raději zábava než blití, no ne? Nauč se říkat NE! A když už tě někdo pozve, určitě se najde i někdo jiný, komu to můžeš podstrčit, aby to za tebe vypil.
6. Pij pomalu!
Je potřeba to do sebe lít jak o závod? Z toho by se poblil každý. Raději pomalu a zodpovědně.
7. Kombinuj s nealkoholickými drinky.
Není nad to si dát v průběhu celé akce občas i nějakou kofolu nebo čistou vodu.

Aby ti ráno nebyla špatně, mám pro tebe jeden malý, ale vždy účinný tip. PIJ vodu! Před usnutím vypij aspoň půl litru normální čisté vody z kohoutku. Zabráníš tak otravnému bolehlavovi. Navíc se může stát, že se k ránu probudíš se sušákem v puse, tak měj raději sklenici vody hned u postele.
Pak už pomůže jen pořádný spánek, následná sprcha (nebo procházka na čerstvém vzduchu) a všudeznámá česnečka nebo vývar (nebo slyšela jsi už o heřmánkovém čaji?). Dále se stane tvým pomocníkem určitě i vitamín C a B komplex.

Toť vše, abys už nemusela po každé party říkat "UŽ NIKDY NEPIJU!" .