_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Červen 2015

Jak být dokonalou přítelkyní? Aneb typy holek, co kluci nesnáší!

18. června 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Krasna.cz
Ano, dokonalost neexistuje, ale můžeme se aspoň přiblížit k ideálu přítelkyně, aby si naše drahá polovička mohla říct, že má doma úžasnou holku, kterou by mu každý mohl závidět. Je totiž několik zaručených typů chování, které chlapi prostě nemůžou vystát!

Pomluvačka.
"A normálně Katka si koupila úplně hroznej overal, v kterým vypadá jak tlustý prase. No a Markéta říkala, že Zuzka říkala, že kluk od Verči říkal…" Ano, kluci umí být pořádné drby, ale zrovna tyto řečičky jdou mimo ně. Přestaň se chovat jak Keliška! Vztah, kdy si nemáte co říct, proto řešíte a pomlouváte jen kamarádky… je bez budoucnosti.
Fňukňa.
"Bééé, já tam nechci jít. A mně se tohle nelíbí. Tohle je na nic." Nic se ti nelíbí, nikde nechceš jít, tohle je špatně a tohle je taky špatně. Pak zas fňukáš, že jsi ošklivá a chceš slyšet, jak krásná vlastně jsi. Kdo to má furt poslouchat? Víš, co je okouzlující? Když jste na výletě, začne pršet a ty neztrácíš pozitivismus a umíš si to užít i tak. To je dokonalá dívka!
Ultražárlivka.
Jen lajkne jiné fotku a ty už z toho děláš oheň na střeše? Ano, znepokojovat tě to může, ale nemusíš kvůli tomu dělat scény. Občas si to prostě musíš JEN myslet.
Dusička.
Nedovolíš mu kamarády ani sport ani čas pro sebe. Prostě potřebuješ mu být pořád za zadkem. Chlapi potřebují volnost. Když se cítí být dušeni, ze vztahu touží utéct.
Zanedbaná.
Jen protože sis našla kluka, neznamená to, že o sebe přestaneš pečovat. On chce pořád vedle sebe krásnou slečnu, kterou tenkrát poznal.
Kritička.
Furt mu za něco nadáváš a říkáš, co vše udělal špatně a co mohl udělat líp. Shazuješ ho, jak je můžeš. Nesnižuj mu zbytečně sebevědomí, naopak ho povzbuď a naveď na správnou cestu. Muži potřebují pochválit.
Nudná.
Kdo by chtěl být se zaprdnutou holkou, co by byla jen doma sama? Jen protože jste pár, neznamená to, že si nemůžete vyrazit na pořádnou jízdu do města! Uspořádejte party i s ostatními a najděte společné kamarády, protože to bude jen přínos pro váš vztah.

Malé nedokonalosti jsou roztomilé, přijatelné a normální, ale některé povahy a zlozvyky jsou velmi trapné a umí pořádně naštvat nebo člověka zklamat. Proto nechoď do extrémů a vždy se snaž najít střední cestu - to je recept na spokojený vztah.


Jak správně používat rotoped?

16. června 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Hubneme!
Většině nadšencům, co si rotoped pořídí, nevydrží tato vášeň příliš dlouho a časem se z něj stane jen věšák na oblečení a kabelky. A další část pro změnu jezdí jak o život, ale výsledek nikde.

1. Pozvolna…
Nezačínej zhurta. Pro začátek postačí pouhých 30minut 3krát týdně, postupně můžeš dobu zvyšovat.
Dokonce i tempo vol volnější. Některé rotopedy mají speciální funkce, kdy jedeš "jakože" z kopce nebo naopak do kopce. Nastav si na prvních pár minut menší zátěž a postupně přidávej. Vždy se začíná pozvolna.
2. 30minut denně bohatě stačí!
Nic se nemá přehánět a to platí i u jízdy na rotopedu. Prvních 15-20 minut se tělo teprve zahřívá, takže to je tedy málo, ovšem 30-40minut už je ideální. Můžeš si dát 30minut jízdy, pauzu a opět pokračovat. Po delší době se tvé tělo dostane do stavu setrvačnosti.
3. Tempo pro tebe na míru.
Tepová frekvence pro spalování tuků by se měla pohybovat okolo 160tepů. Rotoped je ideální kardio a jak všichni víme, tak méně je někdy více. Nemusíš šlapat jak o život. Je to podobné jako s během a chůzí. Chůze má mnohdy větší vliv na spalování!
4. Nezapomínej na rozcvičku.
Rotoped je na tvá kolena šetrný, ale pokud nebudeš správně držet tělo, může pro tebe být i utrpením. Seď pěkně zpříma a nastav si sedátko tak, aby se ti dobře jelo.
Co je ovšem velmi důležité, je rozcvička před i po. Dej si malý trénink na protáhnutí, aby tě další den tělo nebolelo.

Nezapomínej však, že jen rotoped nestačí. Vše musíš zkombinovat se správným jídelníčkem + jiným pohybem. Výsledky by se měly dostavit do tří týdnů až jednoho měsíce.


Účinná cesta za vysněnými břišáky!

12. června 2015 v 16:17 | Michaela Vančurová - 18 let |  Hubneme!

Krásné bříško je sen každé dívky. Nechceme, aby bylo jen ploché, chceme i ty vysněné břišáky, i když ve většině případů je to běh na dlouhou trať. Chce to pevný režim a tvrdý řád!
Už dlouhé a dlouhé doby usiluješ o vytoužené bříško z fotek na fitness webech, ale stále nic? Možná že něco děláš špatně. Přečti si můj článek a možná přijdeš na to co.

1. I bříško potřebuje regeneraci.
Proto se rozhodně nedoporučuje posilovat každý den. Svaly potřebují čas na to se zregenerovat, stejně jako zbytek těla. Bohatě postačí se tomu věnovat každý druhý den nebo klidně i méně často.
2. Správná technika a dýchání jsou důležité.
Sice to bývá další den taková ta příjemná bolest, z které máme dobrý pocit, že jsme včera něco dělali, ale přesto nám značí, že děláme něco blbě. Nauč se při cvičení správně dýchat: s námahou výdech, s uvolněním nádech. Dýchej klidně a soustřeď se na své tělo.
To samé platí pro držení těla (obzvlášť hlavy, aby nás nebolelo za krkem), soustřeď se. Dávej si pozor, abys zapojila břišní svaly, nikoliv záda! Pořiď si speciální podložku, pusť si nabuzující hudbu a vrhni se do toho. Ale nebuď na sebe až přehnaně krutá, každých 5minut si povol i přestávku.
3. Zaměř se na všechny břišní svaly.
U posilování břicha se doporučuje velmi často měnit cviky (každý 2týdny změň sestavu). Je potřeba totiž zapojit všechny skupiny břišních svalů, ne neustále jen jedny a ty samé.
Ale břicho není středobodem vesmíru, pořád máš i jiné části těla, proto posilování kombinuj i s kardio a jinými pohybovými aktivitami.
4. Začni hned po ránu.
Odborníci doporučují cvičit hned po ránu s prázdným žaludkem, kdy své svaly nejlépe ucítíš. Ovšem má to bezesporu i dalších mnoho výhod. Nebudeš si muset dávat po ránu kávu, tohle tě zaručeně probudí. A navíc budeš fit a nabuzená pro celý den!

Bude to dlouhá cesta, tak vydrž! Výsledek bude stát určitě za to.


Jak být s mužem šťastná? Neočekávej!

8. června 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Krasna.cz
Očekávání bývá častým důvodem našeho zklamání. Těšíme se na nějaký film, očekáváme díky reklamě a předcházející knížce nějakou pecku, co nám vytře zrak. Jenže nic není tak, jak jsme si představovali. Přichází znechucení.
Pravidla pro šťastný život jsou jasná. Příliš neočekávej… buď budeš příjemně překvapená, anebo nebudeš aspoň zklamaná z nenaplněných vizí.
Ženy si vysní svého pana Dokonalého. Vybarví si ho v nejlepších barvách. Chtějí, aby dělal, co jí na očích vidí. Chtějí, aby nemusely naznačovat a on vše plnil jako poslušný psík. Takhle to ale nefunguje.

1. Nenaznačuj, prostě mu to JASNĚ A SROZUMITELNĚ řekni!
Společností známý fakt, že mužům nestačí jen nenápadně naznačovat. Oni nerozebírají každé tvé slovo pod mikroskopem, nevšímají si malých detailů a náznaků. Občas prostě nechápou, a proto se přestaň trápit a vymýšlet předem ztroskotané plány a raději mu to na plnou hubu řekni!

2. Nesnaž se vždycky vyhrát nad kamarády, hry, alkoholem, sportem, televizí…
Každý muž má svůj fetiš. Něco, co ho baví a naplňuje. Něco, bez čeho by nedokázal být šťastný. "I muži mají své dny", potřebují vypnout a odreagovat se od své "staré". Tak mu přestaň stát v cestě. Přestaň si dokazovat, že ty jsi pro něj důležitější, prostě se smiř s faktem, že má i jiné zájmy než tebe.

3. Podpora, kterou čekáš, možná nepřijde.
Ne vždycky je muž ta správná zpovědnice ("vrba"), za kterou se máte jít vyplakat. Oni nechápou naše problémy s celulitidou nebo to, že nás jiná kamarádka pomlouvala. Taky rozhodně neřeknou a neudělají přesně to, co ty chceš. Většinou vlastně ani nevědí, co mají dělat. Pak stačí jedno špatné slovo… a oheň je na střeše.

4. Omluvy jako z pohádky, probuď se, princezno!
Možná se jen moc koukáš na romantické komedie. Jenže dnešní 21. století není ani zdaleka takové. Pokud se s chlapem pohádáš, zřejmě nepřileze s pugetem růží ani nezarezervuje stůl v nejdražší restauraci nebo ti nekoupí obřího plyšového medvěda, co by zabíral moc místa v posteli. Taky je dost pravděpodobné, že nakonec přilezeš s prosíkem ty…
5. Myslíš si, že jsi jediná žena na světě?
Představa, že honí jen nad tvojí fotkou, že myslí neustále jen na tebe a neotočí se za hezkým zadkem… je trošku naivní. I přestože tě nadevšechno miluje a vzrušuješ ho. I přesto je tu několik dalších miliard holek, na které se rád koukne.

6. Nesnaž se ho změnit!
Jestliže má nějaké malé chybičky nebo velké chyby, které tě přímo vytáčí a štvou, nečekej, že se jednou hádkou vše změní. Nenuť ho hroutit svou osobnost, on je prostě takový a ty ho musíš milovat se všemi nedokonalostmi.

7. Připomínej mu výročí, narozeniny a vše ostatní, ušetříš si zklamání.
Opravdu si nevede růžový deníček, kde by si zapisoval všechna důležitá data a poznámky. Je to prostě chlap. Má v hlavě 150tisíce jiných věcí, a ačkoliv pro tebe je výročí to nejdůležitější, on si na data a oslavy moc nepotrpí. Raději mu připomeň, než abys čekala něco Velkého a ono nic nepřišlo.

8. Dojde mu, že jsem naštvaná? Nejspíš ne.
Řekne něco nemístného a ty mlčíš a mlčíš. Tváříš se jako při božím umučení a on stále nic. Mluví si o svých krávovinách, nevšímá si ničeho podivného a možná je jen rád, že na chvilku zavřeš pusu. Musíš mu prostě říct, že jsi naštvaná a k tomu i dodat PROČ. Jinak se nikam neposunete.

S chlapy je to občas těžké, ale bez nich bychom byly ztracené. Takže žádné očekávání a raději tolerance a pochopení pro jejich gebulky.

Co si myslíme, že se klukům líbí, ale opak je pravdou?!

6. června 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Krasna.cz
Stále se o sebe snažíme pečovat, maskujeme nedokonalosti a vymýšlíme způsoby, jak zaujmout. Jenže ne vždy je trend právě to, co se klukům líbí. Každopádně opět musím podotknout, že to nebude platit u všech mužských elementů, vždycky se najdou výjimky.

Kočičí drápy!
Ačkoliv nás drahá manikúra a celkově úprava nehtů stojí hodně peněz, většina kluků by ocenila prostě a jednoduše hezky upravené nehty. Nemusí to být nutně kilometrové nehty výrazných barev, stačí jen decentní jednoduchost, v které je přece krása.

Zamaskujme všechny nedokonalosti!
Pořídíme si ten nejdražší make up se stoprocentním krytím, ale stejně to je bohužel málo. Nepříjemné pupínky se snaží proniknout na povrch a častokrát je přehnanou vrstvou make upu jen zvýrazníme. Méně je někdy více.

Stíny alá monokl.
Většina kluků dává přednost jednoduchosti a přirozenosti, proto ani stíny neumí dostatečně ocenit. Zvlášť při poznámkách, že vypadají spíše jako monokl. Zvol nude odstíny, které budou působit čistě, decentně, elegantně a zároveň roztomile. Nic velkého (to si můžeš dovolit leda na speciální příležitosti)!

Marfuša vedle Marfuši.
Móda tvářenek, bronzrů a rozjasňovačů se u nás za poslední dobu velice rozmohla. Málokdo je však umí používat. Jako už v přechozích bodech, i tady platí "všeho s mírou". Někdy prostě postačí se štípnout do tváří a bude to vypadat lépe.

Neexistující obočí vs. mega výrazné obočí?
Další hodně diskutované téma, kdy se hledá zlatá střední a normální cesta. Nic extra moderní ani nic extra přírodní. Chce to najít ten správný tvar, který tvému obličeji nejlépe sedne, aniž bys měla dvě uzoučké čárky nebo naopak obočí, které potřebuje pinzetu.

Když prostě nemáš postavu na…
Ano, určitě víte, o čem mluvím. Legíny, crop topy, high waisted džíny, mini šatičky… zkrátka oblečení, v kterém je potřeba mít pěknou postavu. Někdy to chce odvahu si něco takového vzít, což neříkám, že je špatně, když ji máte. Bohužel se to u kluků nesetkává s úspěchem. Oni novým módním trendům nepropadají. Chtějí prostě džíny a tričko a zdar. Pak přijdou třeba válenky, které jsou lehce netradiční a už je tu "ty vole, co to je?".


Nechtěj zhubnout a zhubneš!

4. června 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Hubneme!
Okolo mě je přímo mánie hubnutí. Co si budeme povídat? Blíží se léto, kraťase, plavky, crop topy a to vše si vyžaduje skvělou postavu. Všechny se snaží jíst zdravě, pak zhřeší a přichází deprese. Nutí se do sportů, které nemají rády. Odepírají si naopak, co mají rády. Neustále se kritizují, pomlouvají a závidí jiným. Vítejte v holčičím světě.
Bohužel, tohle není ta správná cesta k úspěchu za skvělou postavou. Vše se dá udělat zábavnou cestou, tak se přestaň trápit a začni ŽÍT!

1. Dělej to, co tě baví.
V žádném případě se nenuť do cvičení jen za účelem hubnutí. Najdi si hobby, které tě prostě a jednoduše bude natolik bavit, že zapomeneš, že při něm hubneš. Tím, že se budeš nutit do posilovny, ničeho nedocílíš. Jen sleduj vrcholové sportovce, jak krásné tělo mají… a myslíš, že to dělají kvůli létu a plavkám?
Například já a moje kamarádka. Už několik let se nás drží vášeň chození na procházky. Záměrem ani náhodou nebyla hubená stehna, prostě jsme chodily a povídaly si. Postupně jsme začaly naše trasy zvětšovat a chůzi zrychlovat. A pořád je to pro mě relax, nikoliv povinnost.
Vezmi si třeba sex. Baví tě? A děláš ho snad jen kvůli spalování kalorií?

2. Nesleduj se neustále!
"hm… tenhle špek je novej, ježiši to je celulitida, pane bože, koukejte na ten zadek…" A tohle ti má pomoct jak? Jestli tím chceš pouze od kamarádek slyšet, jak krásně hubená jsi, zapomeň, přestaň být otravná!
Čím déle se na něco koukáme, tím více chyb dokážeme najít. Ano, tak to je. Proto ty nejkrásnější holky jsou vlastně nejošklivější. Společnost je nejvíce pozoruje, až zjistím, že Tereza má divně placatej zadek a Lucka křivej nos….
Co takhle raději vyzdvihnout své přednosti a zaměřit se na to, co se ti na tobě líbí?

3. Nenuť se do stravy pro králíky!
Vždy se dá vše udělat tak, aby ses nemusela přemáhat. Existuje tolik receptů, které nebudou jen zdravé, ale i CHUTNÉ! Jestliže se budeš přísně nutit do brokolice, která ti sice nechutná, ale prý se po ní hubne, rozhodně nebudeš spokojená. A právě spokojenost je pravidlo číslo 1 k tomu, abys mohla zdravě hubnout.

Zbytečné a neustálé kontrolování a stres s tvým tělem pořádně zamává. Za výsledek nebude pěkná postava, ale vyčerpaný organismus bez duše, který pláče po nocích pro své nedokonalosti. Nauč se zdravému životnímu stylu plného sportu, aniž bys šla slepě za vysněnými břišáky!