_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Květen 2015

Chceš, aby si tě vážil?

11. května 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Krasna.cz
Ano, každá z nás se někdy cítila využitě, jako nicka, jako oběť. A pokud zrovna ty jsi ten případ jistoty nějakého kluka a chceš, aby si tě už konečně začal vážit. Čti dál.

1. Nebuď na něm závislá!
Neustále čekáš, až budete spolu, až se ti ozve, až se uráčí si najít čas… On není středobodem vesmíru. To ty jsi. Tak si najdi i jinou drogu, které se budeš věnovat a do které se přímo zapálíš! Co třeba udělat něco se svou postavou? To ti dodá na sebevědomí i kráse.
2. Měj svůj vlastní názor!
"Och, ano, máš pravdu. Ty jsi úžasný. Přesně tak to je." Jestli máš pocit, že se mu zalíbíš jen tím, že budeš kývat hlavou jak blbá koza, tak si na omylu. Projev svůj názor a za tím si stůj. Nauč se jej obhájit. Setkáš se ještě s mnoha lidmi, se kterými se neshodneš… a o to jde. Nepapouškuj.
3. Ukaž mu, že se umíš bavit i bez něj.
Nejsi schopna čehokoliv, u čeho by nebyl on? To je špatně. Vždyť máš okolo sebe přece tak úžasné kamarádky, tak mu ukaž, o jakou zábavu s tebou přichází, když ty jsi tak děsně v pohodě na každé akci!
4. Nenech se využívat!
Děláš vše nepříjemné za něj? Využívá tvou peněženku? Jsi tu jen, když něco potřebuje? Nauč ho, že jestli se on nerozkrájí pro tebe, tak ty se nepřetrhneš pro něj.
5. Nauč se říkat NE!
Velmi důležitý bod. Jelikož my holky jsme ochotni pro naše drahé polovičky udělat cokoliv. I to méně příjemné… do čeho se nám nechce… Nauč se i odporovat a uvidíš, že budeš šťastnější.
6. On nemá hlavní slovo.
Je vždycky vše tak, jak řekne on? Když on chce, tak to tak je. Když ty nechceš, je to tak, jak řekne on. Jak by si tě pak mohl vážit? Nebuď jeho majetek, jeho otrok… neskákej, jak píská.
Získat si respekt není vždy lehký úkol, ale pokud se zbytečně přestaneš ponižovat a slepě plnit každé jeho přání, dojde mu, že ty nejsi jeho jistota a že můžeš i odejít… no a co by bez tebe pak dělal?