_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Duben 2015

Co dát přítelovi k narozeninám?

29. dubna 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Krasna.cz
Naprosto typická otázka, kterou slýchávám velmi často. Je to pokaždé dilema. Každá z nás chce být originální, nechce šlápnout vedle a prostě potěšit svého miláčka.

Dej mu sama sebe!
Tento dárek si zaručeně užije. Kup víno, udělej mu dobrou večeři, jakou má rád, připrav vanu a obleč si nějaké sexy prádélko. A jako vrchol vám můžeš zakoupit nějakou erotickou sadu plnou hraček, masážních gelů a spousty dalšího, což ho zaručeně potěší a bude to zároveň dárek pro vás oba. Ať už to pojmeš romanticky nebo eroticky, rozhodně budeš originální, protože tohle od kamarádů ani rodičů nedostane…
Co se vždycky shodí.
Balíček pánské kosmetiky přijde vždycky vhod. To by zahrnovalo sprchový gel, šampon (popřípadě lak na vlasy nebo gel), deodorant, oblíbenou voňavku či gel po holení. Navíc máš tu možnost vybrat vůni, která se tobě samotné líbí. Sice to není zrovna originální dárek a můžeš mu koupit prostě jen značku, kterou má rád. Anebo se plácni přes kapsu a kup voňavku, kterou by jen tak nedostal.
Doplňky.
A tím myslím například krásné pánské hodinky či řetízek na krk, který bude mít stále u sebe, aby si na tebe vždycky vzpomněl. Dobrým nápadem jsou třeba i sluchátka.
Kus vkusného oblečení.
A nyní máš možnost svého miláčka obléct k obrazu svému! Nenápadně zjisti velikost a hned máš několik možností. Vtipné či pěkné tričko. Formální či neformální košili. Nebo třeba trenky se Spider-Manem. Infantilní pyžamo nebo taška se také určitě shodí.
Ukaž, jak ho dobře znáš.
Je něco, co naprosto miluje? Tím myslím, že mu můžeš například koupit lístek na koncert jeho oblíbené skupiny. Či cokoliv jiného, co tě napadne a víš jen ty. Krásný by byl i víkend někde v hotelu nebo jen výlet za něčím, co má rád (motokáry...).
Něco na důkaz vaší lásky.
Pro zamilované párečky jsou tu vynálezy, jako jsou třeba hrnečky, plyšáčci, polštáře či trička s vaší společnou fotkou. Vyrobit můžeš i album s bláznivými poznámkami nebo upéct dort, pokud je tvůj přítel na sladké. A aby měl na co vzpomínat, můžeš mu zaplatit společné focení u nějaké nadané fotografky, která s vámi půjde do přírody.
Zorganizuj mu překvapení!
Vytvoř událost, pozvi všechny jeho kamarády a uspořádej mu party, na kterou jen tak nezapomene. Výtečné překvápko. Navíc ho určitě potěší, že narozeniny může oslavit se všemi, které má rád. Bude to fuška, ale bude to stát za to.

Tak doufám, že jsem tě třeba inspirovala k nápadu na nějaký dárek. Jsou to všechno také univerzální dárky, jelikož tvého přítele neznám a nevím, co by ho potěšilo. Tohle jsou jen tipy, od kterých se můžeš odrazit.

Co na lámavé a slabé nehty?!

3. dubna 2015 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Krasna.cz
Sníš o dlouhých pevných nehtech, ale akorát se ti lámou, třepí, jsou žluté a otravují tě bílé flíčky? Mám pro tebe pár zaručených rad, které ti s těmito problémy pomohou.

1. Péče je důležitá!
Pravidelně prováděj pečující kůru pro své nehty. Pro snadnější stříhání si nejprve nehty namoč v horké vodě. Poté ostříhej a následně opiluj nedokonalosti. Čas od času můžeš svým nehtům dopřát také např.: citrónovou šťávu (stačí ji přidat do vody pro bělejší nehty) nebo olivový olej, který ti nehty zpevní, v lázni stačí nehty nechat pouze 5minut. Nehty také nepochybně souvisí s tvými ruky, proto používej správný vyhovující hydratační krém.

2. Bezbarvý lak je tvůj kamarád.
Nejen že bezbarvý lak ti nehty zpevní a ještě budou vypadat dobře, ale dnes jsou na trhu i výživové laky, které tvým nehtům dodají potřebné vitamíny, pevnou strukturu a hlavně život! Což pak zabrání neustálému lámání, ohýbání a třepení. Rozhodně bych ti nedoporučovala volit gelové a jiné umělé nehty, které ty tvé poškozené sice na chvíli zakryjí, ale poté budou vypadat ještě hůře…

3. Lak si pečlivě odstraňuj!
Ačkoliv to může znít vtipně "nehty potřebují dýchat", proto si lak na nehtech nenechávej zbytečně dlouho. Jenže i odlakovače jsou věda! Častokrát totiž obsahují aceton, který ti sice nehty dokonale odlakuje, ale budeš je mít posléze vysušené a zničené, proto raději čti složení na výrobcích!

4. Správná výživa pro tvé nehty.
Asi tě nepřekvapí, že vápník (který je základem pro pevnost nehtů), hořčík, zinek či vitamin B a C jsou pro tvoje nehty naprosto nezbytné. Strava souvisí se vším v našem životě/na našem těle. Jestliže tě trápí bílé flíčky na nehtech, máš nedostatek bílkovin, zinku a vitaminu C.

V krajním případě tu jsou také profesionálové, kteří ti s tvými lámavými slabými nehty pomohou a provedou kompletní prošetření.