_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Listopad 2014

Vadí klukům holky, které kouří?

24. listopadu 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Krasna.cz
Cigarety, věčné téma na řešení. Každý bude mít tu svou pravdu, proto dnes vynechám poučování o tom, že kouření může zabíjet. Rozhodla jsem se raději udělat průzkum, jak vidí kluci holky, které kouří. Vadí jim to? Podporují to? Je jim to jedno? Jak jsou na tom oni sami? Čti dál a dozvíš se to.

"Mně osobně cigarety nijak nevadí. Sám jsem kuřák, proto bych asi své holce nemohl vyčítat, když by kouřila. Je fajn prostě napsat někomu, jestli se mnou jde na cígo a pak si v klidu popovídat. Neznám větší pohodu než pivo, s cigo a kámoši. " (Marek 20let)

"Nekouřím, nepiju, sexuálně nežiju. Dobře, pravda je jen to první. Bohužel moje holka kouří, což bývá častým důvodem našich hádek. Kolikrát mi slíbila, že přede mnou kouřit nebude. Protože zakázat jsem ji to úplně nechtěl, vím, jak těžké je přestat. Když si občas dá a já to neuvidím, tak mi to nijak nevadí. Jenže mockrát se stalo, že ke mně přišla a smrděla od kouře. Nemohl jsem jí dat ani pusu." (Tom 19let)

"Podle mě je kouření dobrý způsob jak se seznámit s buchtou. Hned nějaká nemá cigáro nebo zapalovač, tak přijde, já se seznámím a pak třeba pokecáme u jedné." (Jakub 20let)

"Sám kouřím, ale mé přítelkyni to vadí, proto se snažím to omezovat a nechodit k ní zasmraděný od kouře. Vždycky to zachrání žvýkačka. Na druhou stranu ji ale chápu. Když bych nekouřil, taky by mi to u ní vadilo." (Adam 24let)

"Cigarety, ten smrad, kouř, všechno… prostě mi to vadí. Zvlášť u holek, které mají být elegantní a roztomilé. Naprosto mě dostává, když vidím třináctku s cigaretou v hubě. Ano, dobře, taky jsem to zkusil, jednu chvíli jsem i kouřil, ale pak mi došlo, jak je to odporné." (David 21let)

"Kouřím jen na akcích. Že bych si sám koupil krábu a šel si někam pokuřovat, to ne. Kdyby to měla moje slečna stejně, neměl bych nic proti. Ale kdyby to byla nějaký fabrika, co vykouří 15cigaret za den, tak bych se ji snažil to odnaučit, protože čeho je moc, toho je příliš. Já bych zvládl život klidně bez cigaret, ale když dostanu chuť jednou za čas, dám si." (Lukáš 22let)

"S přítelkyní kouříme oba. Když jdeme někam sednout, zapálíme si a povídáme si. Těžko by mě donutila, abych přestal, a já ji taky nutit nebudu. Kecy o tom, že kouření může zabíjet, mě rozčilují. Zemřeme tak jak tak." (David 22let)

"Kde jsou ty časy, kdy jsem byl kuřák… dnes už si zapálím maximálně tak občas jednu na akci. Zjistil jsem, že to prostě nepotřebuju. Navíc můj děda zemřel na rakovinu plic, tak mě to trochu varovalo. Zatím každá má holka byla díky bohu nekuřačka. Vyloženě kuřačku bych nesnesl. Ale když si holka občas v klubu zapálí… nevadí mi to." (Martin 21let)

Tak to vidíte, holky. Z výzkumu vyplývá, že jedna cigaretka za čas žádnému klukovi nevadí, ale čeho je moc, toho je příliš…

Proč jsi stále bez kluka?!

7. listopadu 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Krasna.cz
Všichni okolo tebe jsou šťastně zadaní a ty jen tiše závidíš a po nocích si brečíš pod peřinou. Opakuješ si: "co dělám špatně? To nejsem dost hezká? Nejsem dost dobrá? Umřu jako stará panna? Budu žít s deseti kočkami?" Pokusím se ti zodpovědět tvé otázky a napovědět ti, co děláš blbě.

Sebevědomí je pravidlo č.1!
To, že jsi nezadaná, by tě rozhodně nemělo vyřadit ze hry. Určitě to neznamená, že jsi škaredší, hloupější nebo prostě ne moc dobrá. Každá z nás si v životě projde fází, kdy vedle nás není žádný kluk. Je to přirozené. Každý si něčím projde, než narazí na toho Pravého. Někdo máš větší štěstí, někdo větší smůlu. Navíc být single má i své výhody! Život není mp3, kde si pustíš, co zrovna chceš… je to rádio, kde si musíš užívat, co zrovna hraje! Tak hlavu vzhůru a ukaž těm klukům, o co přichází!
Zhodnoť své nároky.
Každá nezadaná slečna má v hlavě určitý obrázek o tom, jak by její princ měl vypadat. Všechny vlastnosti, všechny vzhledové rysy, zájmy, plány… máš vyšperkovaný každý detail. Jenže kde takového kluka najít? V závěru to dopadá tak, že to, co si myslíme, že chceme, vlastně není to, co skutečně potřebujeme. Nakonec se ukáže, že když chceš kluka, který se vyžívá ve večírcích, tak bude problém v tom, že bude lítat od party k party, je věčně v lihu… a to se ti rozhodně líbit nebude. Proto sniž své nároky. Dokonalý kluk neexistuje, ale můžeš najít kluka, který se bude dokonale hodit k tobě, takže v tvých očích perfektní vlastně bude.
Nejsi zakoukaná furt někde jinde?
Je dost možné, že tvůj ústřední problém tkví v tom, že se stále koukáš po klucích, u kterých je to zbytečné a nevšímáš si těch skvělých, kteří jsou stále vedle tebe, přestože jdeš slepě za tím debilem, který si s tebou jen hraje a nikdy tě nebude skutečně milovat. Musíš uzavřít starou kapitolu, abys mohla začít novou etapu svého života.
Nehraj si na nedostupnou!
Samozřejmě nějaké ty "drahoty" má dělat každá žena. Jsme výjimečné úžasné bytosti, a proto by o nás kluci měli tak trošku bojovat, ne se jim jen tak lehce oddat. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Tohle je 21.století, nepřijede za tebou princ na bílém koni a nenabídne ti zámek… možná za tebou jen dojde ošuntělej sedlák s pizzou. Každopádně pokud budeš odtažitá a nebudeš dávat najevo určitý zájem, každý si bude myslet, že tady je snaha zbytečná.
Jsi zavřená ve svém světě…
Už to trvá dlouho a ty si to vzdala. Kašli na to hledání vztahu, ono to přijde samo. Jen musíš dát osudu možnosti, aby do tvého života mohl vkročit někdo nový. Proto vyraz ven s kamarádkami, zajdi na diskotéku, do kina, přihlas se do nového kroužku… všude je možné se seznámit. A jednoho dne ON zpoza rohu vyjde, tak se mezitím bav.

Samozřejmě že v životě ještě mockrát spadneš na čumák, že narazíš na spoustu blbečků, ne všechno vyjde podle našich představ, ale naší povinností a nejlepším řešením je jít dál. A ty nezoufej. Když z tebe bude vyzařovat pozitivní energie, budeš atraktivnější. Každý kluk z tebe vycítí tvou energii… Jak se cítíš, tak působíš, tak přestaň jen snít doma v posteli.


Kamarádství s EX? A jde to?

5. listopadu 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 18 let |  Krasna.cz
Znamená pro tebe vše, zná všechna tvá tajemství, trávíš s ním všechen svůj volný čas, dáváš mu svůj svět, své srdce… a pak je pryč. Najednou jsi sama nebo máš aspoň ten pocit. Najednou ti něco chybí… jenže přes všechnu tu depku, musíš jít dál. Musíš se znovu postavit na nohy a naučit se žít bez něj… nebo počkat, cože? Chceš ho zpátky do života? A jakože jako kamaráda? Je to vůbec možné?

Polož si otázku: "Proč ho chceš zpátky v životě?", je to protože si s ním rozumíš, zná tebe i tvé tajemství? Nebo jen doufáš, že přes přátelství se z vás opět stanou víc než kamarádi? Nebo se ohrazuješ argumenty, že bez něj prostě nedokážeš žít, což by znamenalo, že ani zdaleka nejsi z lásky vyléčená.
"Zůstaneme kamarádi." - věta, která zazní, když se budete loučit. Samozřejmě nemůžeš čekat, že si vrazíte kudlu do zad a další den si budete psát jako nejlepší kamarádi. V první řadě to chce čas, než se spolu opět budete schopni normálně bavit!

Kamarádství mezi holkou a klukem je prý možné, pokud:
- je kamarád gay nebo kamarádka lesba
- je jeden z nich ošklivý
- pokud je aspoň jeden zadaný/á
- pokud si se nepřipustí blíž k tělu (kecání na akcích je v pořádku, ale pokud začnete sami dva chodit ven, přespávat u sebe…)

Kolotočem, z kterého se už nevyhrabete, bude metoda "kamarádství s výhodami", které postupně stejně přeroste k jakože "vztah" nebo se pouze jedna strana bude trápit, jelikož za sexem bude hledat pořád něco víc a bude doufat, že z toho něco víc i bude. Dostaví se i žárlivost, ubrečené scény, pusinkovatí smajlíci na FB a samé nejasnosti a otázky.
Podle mě jediná možnost přátelství s EX je s odstupem času se občas ozvat, popřípadě pokecat na akci, ale nic intenzivnějšího nebo intimnějšího.

A pokud se přece jen rozhodneš to kamarádství s EX zkusit, tady je pár tipů, jak by to (možná) mohlo vyjít:
- dej tomu čas, nech si odstup
- začněte s čistým štítem, a proto si vše vyříkejte, ať nezůstane nic otevřené
- potom už se nehrabte v minulosti, nevzpomínejte
- nespěte spolu
- nevyptávej se na momentální partnerky, neubránila by ses žárlivosti a srovnávání s ní (co ona má a já ne?)
- zajímej se i o jiný kluky, ne jen o něj
- neočekávej víc, než přátelství

Kluci většinou nejsou tak složití, co z nich děláme. Proto za všemi signály, mýlivými komentáři apod… nehledej více, než je. Sama sobě si racionálně přiznej, že kdyby s tebou chtěl být, tak s tebou prostě je. Taky nezapomínej na to škaredé, proč to nevyšlo, jak ti ublížil, ty hádky, slzy… Nebuď sebedestruktivní a zamysli se nad tím, jestli ti jeho přítomnost v tvém životě jen a pouze neubližuje, jestli není pravdou, že sama sobě si lžeš a očekáváš stále víc… Možná, že by ti bez něj bylo lépe.