_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Květen 2014

Recept: tvarohový mls

6. května 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Krasna.cz
Pokud jsi příznivkyně sladkého a ráda někdy zhřešíš nebo chceš uplatit rodiče nějakou tou dobrotou, mám pro tebe skvělý jednoduchý recept, na který nepotřebuješ nic speciálního a vše hravě zvládneš sama.

Korpus:
2 vejce
100g cukru
50ml oleje
50ml vlažné vody
100g polohrubé mouky
1 lžíce kypřícího prášku do pečiva

Jako první odděl žloutky od bílků. Vyšlehej elektrickým šlehačem 2 bílky společně s cukrem (na nejvyšším stupni). Postupně zašlehávej žloutky, olej, vodu a mouku (s kypřícím práškem ji smíchej ještě dřív, než ji dáš do směsi). Vymaž si formu, vysyp ji moukou a těsto do ní nalij. Vlož do předehřáté trouby (na 180stupňů) a těsto hlídej. Odhadovaná doba pečení je asi 20-25 minut, ale samozřejmě záleží na velikosti tvé formy.
O hotovém korpusu se můžeš přesvědčit známou párátkovou metodou (píchni do buchty párátkem, pokud se ti na něj přilepí těsto, ještě není hotová). Vzniknutý korpus je velmi křehký, proto s ním zacházej velmi opatrně, a proto taky doporučuji péct v menší dortové formě (průměr 26cm), aby měl dostatečnou výšku.
Samozřejmě, že korpus si můžeš udělat i jakýkoliv jiný.

Krém:
250g polotučného tvarohu
30g moučkového cukru
1 balíček Smeta-fixu
200g zakysané smetany
smetanu na šlehání
můžeš přidat i nějaké ovoce či polít čokoládou

Pomocí elektrického šlehače si vyšlehej šlehačku, nezapomeň přidat Smeta-fix, aby ti pěkně držela. Vmíchej tvaroh s cukrem (dle chuti, někteří mají radši sladší, někteří ne). A dále zakysanou smetanu. V průběhu přípravy můžeš zhřešit ochutnáváním, aby zákusek stál za to! Namaž krém na korpus. Jako polevu si vyber jakoukoliv čokoládu, kterou rozpustíš společně s máslem v mikrovlnce. Vmíchej do ní i půl kelímku zakysané smetany, abys ji měla pěkně tekutou a jakkoliv ji rozetři na krém. A nech asi 1,5h chladit v ledničce.

Další možnosti!
Pokud zrovna dnes nemáš náladu na pečení, bude stačit, když si uděláš pouze náplň tohoto zákusku a do formy si vyskládáš piškoty (abys piškoty v dortu neměla suché, namoč je buď do kávy, nebo mléka), které tímto krémem poliješ. Následuje další vrstva piškotů a opět polít.
Další možností je přidat nějaké ovoce: třeba kiwi, ananas nebo jahody.
Kromě čokolády si můžeš navrch udělat želé.