_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Duben 2014

Trápí tě obří stehna? Vím, co proti nim platí.

14. dubna 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Hubneme!
Zná to spousta žen typu "hruška", kdy se nám veškerý tuk ukládá do dolní části těla. Jiní zase jakož to jablka trpí na pneumatiky na bříšku, ale o tom až někdy jindy. Každý kdo zkusil ztenčit svá stehna, aniž by zkusit plastickou operaci, ví, že to je běh na dlouhou trať. Určitě to není zdaleka tak jednoduché, jak se může zdát.

1. Začneme jídelníčkem.
Že tvým stehnům neprospívají tučná smažená jídla nebo třeba čínské polívky, to snad ani říkat nemusím. Zakopaný poklad je hlavně v sacharidech, které bys měla v průběhu hubnutí úplně vyřadit z jídelníčku. Samozřejmě vím, že úplně se vyřadit nedají, proto bych doporučila je v první řadě nekonzumovat ve večerních hodinách. Urči si malou sladkou odměnu denně, při čemž nesmíš překročit dávku, kterou budeš dennodenně zmenšovat, až se naučíš omezovat cukr úplně. Dej si bacha i na sladké limonády a raději je nahraď Magnesií, po které nebudeš trpět na křeče v nohou a lépe se ti bude cvičit.
Povoleným jídlem je právě zelenina!

2. Pravidla pro tenčí stehna:
- Cvič celé tělo. Nikdy nehubneme jen jednu část, vždy vše probíhá v celém organismu, proto se zaměř i na jiné partie.
- Chceme spalovat tuky, ne si nahnat svaly, proto to chce menší zátěž, ale více opakování.
- Všeho moc škodí! Výjimkou je břicho, které si naopak vyžaduje každodenní posilování. Optimální je cvičit 4krát týdně asi 30minut. Důležitá je pravidelnost.
- Nejlepším druhem je aerobní cvičení, při kterém se tolik nezapotíš, ale dostaneš se do kondice. Nebude to nijak namáhavé, ale jak už jsem řekla: bude to běh na dlouhou trať.
- Na internetu najdeš spoustu typů na posilování vnější nebo vnitřní strany stehen. Jen protože máš problém spíše s vnitřní stranou, nezapomínej na tu vnější.
- Stehna pak souvisí se známou celulitidou a zadečkem, proto zapojíme do cvičení nohy celé.

3. A teď cvičení!
- Švihadlo: Skákej minutu, dej si pauzu, skákej 2min, dej si pauzu, a tak stále dokolečka. Švihadlo se zdá jako neúčinná pomůcka, ale skutečně se budeš divit, co s tvýma nohama udělá!
- Lehni na záda, zvedni nohy a jeď na kole: Jeden z nejúčinnějších cviků vůbec, kde zapojíš skoro celé tělo.
- Dřepy: Problémem u dřepů je právě bolest v kolenou - znamená to, že asi něco děláš špatně. Stoupni si, nohy mírně od sebe. Dřep bys neměla dělat, až úplně k zemi. Lýtka by měly svírat pravý úhel, jakmile se dostaneš nejníže. Dole chvíli vydrž a s výdechem a narovnanými zády se zvedej. Můžeš zkusit dřepovou výzvu, kdy každý den přidáš o 5dřepů více. Také si můžeš vzít do rukou činky (nebo napusť vodu do lahví) pro větší zátěž.
- Výpady: Určitě to znáš, výpad na pravou nohu, pak zas na levou… Po chvíli, až se ti tohle cvičení bude zdát lehké, vezmi do rukou nějakou zátěž (činky, láhve s vodou).
- Dále ti poslouží přístroje jako orbitrek nebo rotoped. Nebo jen guma či míč na cvičení.
- Ale každopádně můžeš vyrazit i do přírody na kole nebo si zaběhat. I rychlá chůze se počítá.

Jsme ženy, sice netoužíme vypadat, jak Věstonické venuše, ale přesto jsme si zachovaly naše ženské rysy. Tak přijmi svoje přednosti!