_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Březen 2014

Nepíše ti? Tak co s tím?

28. března 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Krasna.cz
Ano, určitě to znáš… Problém, který se ocitne v životě každé z nás. On prostě nepíše! A proč nepíše? Už mě nechce? Vůbec mě nechce? Nelíbím se mu? To je někdo s tou děvkou? Co asi dělá? Mám mu napsat první?

Pravidlo psaní na FB:
Pravidlo č. 1: Holka klukovi první nepíše! Tohle pravidlo bych trošku vyvrátila. Jak on pozná, že si s ním chceš psát, když čas od času neprojevíš nějakou iniciativu? Určitě ho potěšíš.
Pravidlo č. 2: Když jsem minule psala první já, teď musí napsat on! Och, jistě. Touha má být oboustranná. Proto by nebylo dvakrát elegantní, kdybys ho denně spamovala zprávy.

Tak proč teda nepíše?
Někteří kluci na to pisání přes FB prostě nejsou. Dávají přednost kontaktu z očí do očí. Nejsou tak závislí jako mnohé holky, které mají FB na mobilu neustále před očima. Jiní kluci zas nemají čas nebo náladu.
Zeptala jsem se proto pár kamarádů, co na to říkají:
- "Já osobně na to psaní skutečně nejsem. Občas mi nějaká holka napíše, ale většinou ji jen odbiju s tím, že zrovna něco dělám do školy… nebo odepisuji jen jedním slovem, aby to nějak pochopila. Ale někdy přijde i nálada, kdy se zapojím do nějaké diskuze." (19let)
- "Většinu času mi zabírá škola nebo práce, takže pak večer si chci raději odpočinout než psát na fb. Ale když je čas, tak si rád pohraju…" (18let)
- "Jsem jeden z těch, kteří nedělají první krok. Když mi nějaká napíše, budu rád. Ale sám něco vyhledávat nehodlám. Na to není čas." (21let)
- "Mám net v mobilu, takže jsem neustále s někým v kontaktu. Když jedu ve vlaku nebo se nudím ve škole, tak vždycky někomu píšu. To, že mi holka jednou neodepíše, neberu jako překážku. Prostě se jen musím trefit do nálady." (21let)
- "Když nějaké holce nepíšu, tak asi prostě nechci. To je jasné, ne? Ale zas občas po večerech, když se cítím sám, ten FB není špatnej." (20let)

Jak zaujmout? Jak psát?
V poslední době už není v módě samé: "dneska upe total best den s mojí bestií", dnes je v módě psát to samé, akorát s nadsázkou a ironií, což znamená, že si z toho prostě děláme srandu. Jenže nezdá se vám už i to trapné?
"Nechapu, proc bych mel používat hacky a carky na fb kdyz angličtina hacky atd… taky nema", říká můj nejlepší kamarád. No jasně, každý má ten svůj styl psaní, který je pro něj charakteristický.
Jedna si vylívá po nocích srdce dlouhými slohovky. Další se překoná tím, že napíše jedno slovo. Jedna si to po sobě 6krát zkontroluje, aby nenapsala chybu, další to valí bez čárek a s překlepy.
- "Potřebuji, aby holka nadhazovala nějaká témata a mohli jsme se poznávat. Aby mě to nějak zaujalo a nechtělo se mi pak z FB odcházet. Musíme přijít na to, co máme společné a v čem si rozumíme.", říká další kluk z mého průzkumu a dodává: "Hlavně, aby psala a psala a psala. Protože s nudnými konverzacemi neztrácím čas. Musí prostě zaujmout."
- "Já se rád směju, proto ocením i posílání různých vtípků z videí a obrázků… no a i písničky třeba."
- "Při přidávání holek na fb se dívám v prvé řadě na jméno… nějaký trapná Lushisek milassek mě moc nedostane. No a dávám přednost usměvavým profilovkám, které působí sympaticky."


Facebook nám dává plno možností k seznámení, k zaujetí a navázaní nových známostí. Tak to zkus, ale buď ve střehu, protože nikdy nevíš, co se mu honí na druhé straně počítače hlavou. Proto na kontakt z očí do očí nic nemá!


A už si slyšela o prádle, které lze napojit na internet?


Improvizované cvičení s věcmi, které máš doma.

5. března 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Hubneme!
Peníze, jak si někteří myslí, jsou překážkou k posilování. Já bych tento mýtus vyvrátila, protože posilovat si efektivně můžeš i doma zadarmo s běžnými věcmi! Dnes ti ukážu pár multifunkčních pomůcek.

- flaška s vodou ti poslouží jako činky (dělej výpady na pravou i levou nohou, abys posílila přední část stehen)
- guma od kalhot ti zas poslouží jako normální guma na cvičení (protáhni si nohy, pokud máš problém dosáhnout si na špičky nebo posiluj ruce)
- i se židlí se dají vymyslet všelijaké cviky (sedni si, rozkroč nohy a zapři je o nohy židle, přičemž tvé kotníky se z vnitřní strany opírají o nohy židle)
- rotoped ti nemusí posloužit jen na jízdu nikam (opři se o něj a dělej výkopy na stranu jako gymnastky, poté vyhoď jednu nohu na sedátko a protahuj se)
- běhej po schodech po baráku (za minutu spálíš 37kJ)
- stojky si zas můžeš zkoušet o zeď nebo tlač ruce na zeď, zohni se, aby tvé nohy a břicho svíraly pravý úhel
- do toho všeho ti může hrát kabelovka jakož to rádio

Pak tu jsou malé pomůcky, které už tě však budou něco stát: malý nebo velký nafukovací míč, švihadlo, činky, podložka na cvičení, tančící podložka, rotační disk, rotana, power ball, cvičební nástroje (orbitrek, běhací pás, rotoped, posilovací lavice…).
I běžné činnosti jako třeba umývání nádobí, vysávaní, nákupy apod… můžou dát zabrat!

A máš i ty nějaký tip na improvizované cvičení?