_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Únor 2014

Vymýšlíš stále výmluvy, proč nemůžeš cvičit?

28. února 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Hubneme!
Dnešní článek věnuji všem lenochům, co neustále jen sedí na počítači, nudí se a jsou líní cokoliv dělat! Zvedněte své zadky, protože dnes vám všechny vaše výmluvy vyvrátím!

Jsem moc unavená na cvičení!
Blbost, spor tvému tělu naopak energii přidá. Proto pokud se cítíš unavená, bez síly, s nechutí cokoliv dělat… po cvičení budeš nabušená energií a aktivnější!
Bolí mě záda, nemůžu cvičit!
Právě proto by sis měla zacvičit. Kondiční cvičení například s míčem nebo protáhnutí na podložce si jen pomůže, ne uškodí!
Nemám na cvičení čas!
15minut denně si určitě najdeš. A pokud ne, můžeš skloubit několik aktivit naráz. Sleduješ večer svůj oblíbený seriál a jen sedíš na gauči a žereš chipsy? Místo toho raději sedni na rotoped. Místo výtahu jednou použij schody. Místo autobusu jdi pěšky. I při domácích pracích (vysávají apod…) se zvyšuje výdej energie. A pokud nemáš čas kvůli učení, raději mlč, jdi si zacvičit a uvidíš, jak pak tvůj mozek bude na nabírání informací aktivnější!
Nemám peníze na posilovnu!
Nikdo po tobě nechce, abys chodila do posilovny. Posilovat se dá i doma (nebo zadarmo v tělocviku). Najdi si na internetu různé posilovací skladby a zkus je. A když si našetříš, můžeš si koupit i nějakou pomůcku, která ti už navždy doma zůstane nebo improvizovat (cvičení s gumou, se židlí nebo flašky s vodou místo činek).
Nevím, co bych měla dělat. Nebaví mě cvičit!
Na internetu najdeš široké spektrum možností, jak se hýbat. Spousta lidem se pocení v posilovně nezdá moc atraktivní a zábavné… existují tu však sporty jako zumba, pillates, aquaaerobic, které tě třeba chytnou. Stačí jen hledat.

MOTIVACE!!!
Ta je totiž též důležitá!
zdroj: http://the-beauty-gloss.blogspot.cz

Jak se dostat na vysněnou vysokou školu

19. února 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Krasna.cz
Vysoká škola - několik let dřiny a ležení ve skriptech, otevírá ti nové možnosti, učí tě životu, dává ti lekci… Jenže když se občas podívám na to, kolik lidí se někam hlásí a kolik berou, naděje se vytrácejí. Třeba obor psychologie; každý chce rozumět lidem, pochopit duši a nahlédnout do nitra. Manipulace a pomoc - sen mnoha z nás. Ale jen někteří mají tu možnost.

Dnes se tedy zaměříme na to, jak se dostat na vysněnou školu!
- Zjisti si o škole co nejvíce (kolik berou, jaké mají požadavky, co potřebuješ umět, jestli ti nechybí střední nebo nějaká praxe, známky na vysvědčení…).
- Dělej si online testy. Spousta škol má na svých webových stránkách přijímačky z minulých let. Budeš tak lépe vědět, co čekat, na co se zaměřit… Procvičuj a procvičuj!
- Poraď se se svým učitelem (požádej o informace, materiály nebo vlastní názor na tebe, co se týče tohoto oboru).
- Když tě to zajímá, tak se to uč ráda i dobrovolně sama! Samostudium pomocí zajímavostí z internetu a časopisů či knížek nebo dokumentů se vždycky hodí. Vždyť právě obecné studijní předpoklady se mnohdy vyžadují! Udělej pro to vše, co je v tvých silách.
- Za zkoušku nic nedáš, a proto se nenech odradit tím, že ti ostatní říkají "nemáš na to" nebo ty sama si moc nadějí nedáváš. Třeba takhle uvažuje více lidí… Navíc někteří si dávají přihlášku i na školu, kam jít vlastně v závěru ani nechtějí = větší šance pro tebe.
- Důležité je mít i zadní vrátka. To znamená, aby sis podala přihlášku i na nějakou jistotu, kam v krajním případě zamíříš a přestože ztratíš rok studia zadarmo, za rok to můžeš zkusit zas.
- Pravidlo číslo jedna na závěr: buď pozitivní a věř si! Pamatuj si, že známky z daného předmětu neznamenají vše, častokrát je to jen a jen učitelkou (všichni vědí, jaké dokážou být a jak učivo dokáží znepříjemnit…). Zapomeň na stres, věř tomu, že pokud se tam máš dostat, tak se tak stane. A pokud ne… asi je to znamení, že to není to pravé pro tebe.

Já už své jasno mám, kam bych ráda zamířila. Ovšem naděje malé... Vidím to tak, že nakonec půjdu učit stejně jako další mé spolužačky (pedák je prostě jistota). Každopádně však udělám pro můj sen vše... A když to nevyjde, život jde dál a jistě existuje i jiná cestička k mé vysněné práci...
Chceš být holkou, kterou kluci chtějí?

12. února 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Krasna.cz
Jak se říká "100lidí, 100chutí". Každý máme své chybičky a každý máme nějakou tu svou osobnost. Není nutné ti proto lajnovat, jaká bys měla být, aby o tebe kluci měli zájem. Odpověď je jednoduchá - buď sama sebou. Já jsem se však rozhodla udělat malý průzkum, abych zjistila, co ti kluci vlastně chtějí?!

Hodná navenek, zlobivá s ním.
"Chci, aby moje holka neměla zrovna pověst rajdy a vymítačky večírků. Raději ať je hodná a nenápadná. Se mnou by naopak měla umět být i zlá…hlavně v posteli."
Chtěná, ale bez důvodu k žárlení.
"Jasně, že mě potěší, když mi mou holku budou ostatní závidět a sem tam se za ni otočí nějaký frajer. Ale jsem stejně jako každý kluk žárlivý, a proto bych neměl mít důvod. Důležitá je důvěra!"
Roztomilá a sexy.
"Vždycky mě totálně dostane roztomilost - krásná malá blondýnečka s velkýma očima a rozkošným úsměvem. Každopádně však musí mít i určitý sexappeal, který občas ukáže a tím překvapí."
V pohodě, žádná stíhačka!
"Každý kluk chce holku, která mu občas povodí vodítko. Ne nějakou urputnou, která mi bude volat co 10minut. Chci, aby byla prostě v pohodě."
Tolerantní i dominantní.
"Zrovna já potřebuji holku, která bude mít respekt a toleranci k mému chování a tomu, že jsem často se svými kamarády, takže s ní nebudu trávit veškerý svůj volný čas. Ale taky nechci, aby držela hubu a krok, měla by si říct, co jí vadí a dupnou si!"
Holka, ale ne tak úplně holčičí.
"Vyvádí mě z míry všechny ty zmalovaný pipinky se zrcadlem v ruce a sukní nad prdel. Jako jasně, prostě holky. Ale já preferuji přirozenou jednoduchou krásu. Netoužím po kusu plastu."
Dobrá pověst tě musí předcházet…
"Pokud o nějaké holce slyším, jaká je to ku*va a děvka… budu si chtít sám na ni udělat obrázek, jasně, ale drby se většinou stejně jen potvrdí." Nezkušené koťátko chce 9/10 kluků! Jisté zkušenosti jsou potřeba, ale nemusíš být navštěvovanější než Kaufland.
Se smyslem pro humor, ale ne trapné torpédo.
"Jsou holky, které když za mnou přiletí někde na diskotéce, tak mě jejich rozhrkanost přímo děsí. Pravda je, že ožralé holky jsou všechny stejné. Schopné čehokoliv, mnohdy až trapné. Chci, aby byla vtipná, ale uměla se i trošku kontrolovat."

Tak to vidíte, děvčata… máme to těžké!

Škola svádění na ruský způsob: Musíte být mrcha <


Recept: malé dortíky

10. února 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Krasna.cz
Blíží se Valentýn a jeden z možných dárků, co dat tvému příteli nebo třeba sama sobě, je něco sladkého na zub. Dortíky v různých podobách, které ti dnes ukážu, jsou jednoduché, rychlé a nepotřebuješ na ně nic zvláštního. Pravdou je, že v jednoduchosti je krása, ale pokud budeš kreativní a sama si svůj výtvor originálně ozdobíš, uvidíš, jak tě to chytne to pečení!

Začneme piškotovým nadýchaným korpusem:
4kusy vejce
150g cukru
120g polohrubá mouka
2lžíce horké vody
½ prášek do pečiva
+ tuk na vymazání a mouka na vysypání formy

V první řadě oddělíme žloutek od bílku a ušleháme sníh, který později lehce přimícháme do směsi: žloutků, cukru, dvou lžic horké vody a postupně přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Nalijeme do vymazané a moukou vysypané formy a necháme péct při 180°C asi 15minut do zlatavé barvy. Vždycky však pro jistotu zkus špejlí, jestli je vnitřek hotový.

Krém:
Půl tvarohu
20dkg cukru
Půl másla
uvařený zchlazený puding

Vše dohromady ušleháme. Bacha na velké rozdíly teplot surovin - mohl by se ti krém sdrcnout. A pokud bys tomu chtěla dodat třešničku na dortu, nastrouhej si čokoládu na vaření a krém posypej. Nebo čokoládu můžeš rozpustit.

Krém č.2.:
230g cukru moučka
110gzměklého másla
25ml mléka (můžeš použít i kondenzované mléko)
1 lžička přírodního vanilkového extraktu (já používám Frapko)

Je to typický máslový krém, který můžeš udělat i na oblíbené cupcaky. Samozřejmě pokud chceš, můžeš přidat kakao. A ozdobit si dortík můžeš například lentilkami, které tomu dodají barevnost.

Vlastní tip: Zkoušela jsem už i místo korpusu udělat jeden velký cupcake z ingrediencí na ně a i ve velké podobě s obří vrstvou krému chutnal výborně!Tabulky výdeje energie

5. února 2014 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Hubneme!
Hubnutí je věčné téma na řešení. O co vlastně jde? Co je tvým cílem? Pokud chceš udržet svou hmotnost, měl by se příjem rovnat výdeji energie. Při hubnutí musí být tvůj příjem energie nižší (zhruba o 1000kJ) než výdej.
Z toho plyne, že není důležité jen upravit jídelníček, ale hlavně se začít hýbat! Člověk vydává energii i u úplně běžných aktivit dnů (jako je třeba práce na počítači, spánek, sezení ve škole, psaní…). Samozřejmě však tyto běžné aktivity ti k hubnutí nepomůžou, je nutné je zachovat, ale něco víc i k nim přidat.

Energetický výdej aktivit:
V tomhle článku ti ukážu, které aktivity můžeš provozovat z klidu domova a spálíš v nich nejvíce kalorií. Na prvním místě jako vždy sex!
Sex: 5964KJ/hod
Zumba: 3150KJ/hod
Schody: 2016KJ/hod
Aerobik intenzivní: 2009KJ/hod
Tanec rychlý: 1974KJ/hod
Cviky na břišní svalstvo: 1 694KJ/hod
Tanec aerobní: 1511 KJ/hod
Jízda na rotopedu: 1360 KJ/ hod
Tanec pomalý: 1218KJ/hod
Domácí cvičení: 1038KJ/hod
Gymnastika rekreační: 887KJ/hod
Psaní: 546KJ/hod
To všechno jsou aktivity, ke kterým potřebuješ maximálně tak notebook plný videí. Na internetu jsou všelijaké cvičební techniky, tak si vyber tu, která tě bude bavit nejvíce! Cvičení je radost, zvlášť když se pořádně vyřádíš, a proto nikdy nepodceňuj diskotéky a domácí blbnutí na rychlé písničky.

A teď pár aktivit venku:
Hokej: 5000KJ/hod
Volejbal: 3500KJ/hod
Plavání: 3300KJ/hod
Tenis: 2800KJ/hod
Běh: 2000-5000KJ/hod
Fotbal: 2500KJ/hod
Lyžování: 2000-4000KJ/hod
Boxování: 2430KJ/hod
Veslování: 2100KJ/hod
Balet: 1840KJ/hod
Kolo: 1000-3000KJ/hod
Bruslení: 1600KJ/hod
Badminton: 1470KJ/hod
Ping pong: 1200KJ/hod
Jóga: 1090KJ/hod
Chůze: 1038KJ/hod

Každopádně vždy záleží na tom, jak dlouho, s jakou kuráží, přesností a zápalem aktivitu provozuješ + na tvé hmotnosti.
Žít aktivním životem je zdravé, ale před tím, než se rozhodneš začít "hubnout", vypočítej si svoje BMI, abys věděla, jestli tohle máš vůbec zapotřebí. Ono to shazování kil hodně rádo leze na mozek, a pak se z tebe stane šílenec, který počítá každou kalorii. Nikdy nedovol, aby tě to takto pohltilo! Naopak však dovol nějaké zábavné pohybové činnosti, aby tě začala bavit! Všechno se má dělat s láskou.