_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Listopad 2013

Proti kocovině aneb žaludek na vodě.

13. listopadu 2013 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Krasna.cz

Jistě ne jen 18+ znají ten pocit, kdy se v sobotu ráno vzbudí s žaludkem na vodě, bolestí hlavy a nechutí cokoliv dělat. Pak je zabitá celá sobota, kdy jen ležíš v posteli a nejsi schopna se donutit cokoliv udělat, protože s každým pohybem tvůj žaludek trpí.
A pokud patříš mezi ty slušnější… i tebe jednoho dne zasáhne bolest žaludku a s tím spojené zvracení. Jestli o něčem něco vím, tak o tomhle (bohaté zkušenosti). Bulimičky, alkoholici, těhotní, menstruanti a nemocní poslouchejte!

Lízátka pro těhotné.
Nemusíš být zrovna těhotná, aby ti zázvor v lízátkách z lékárny (neprodávají se jen v lékárně) pomohl. Možná je to trošku placebo, ale zázvor (tudíž si můžeš uvařit i zázvorový čaj) žaludku jistě uleví a ani to není až tak drahé.
Spolykej pilulky a bude ti fajn, jen na chvíli.
Bohužel léky na uzdravení žaludku ještě nikdo nevymyslel, ale prodávají se i takové, který ti pomohou např.: s pálením žáhy (ano, ten odporný oheň v krku). Např.? Rennie.
Ledový obklad.
Též se doporučuje chladit žaludek. Pokud doma nemáš, jistě si kup modrou tekutou blbost, kterou zmrazíš v ledničce. Pak zabalíš do ručníku a přiložíš na žaludek.
Dieta.
A samozřejmě si dávej pozor na to, co jíš. Určitě bych ti nedoporučovala kyselá a ostrá jídla. Ohledně pití sázej na Coca Colu (s překvapivými účinky) nebo vodu. A jíst? Leda tak suchý rohlík, vánočku a vývar. Bacha na pocit, kdy si myslíš, jak jsi drsná a vše zvládneš, nacpeš se vším možným, a pak jako ne tak drsná poletíš na záchod.

Víc rad neexistuje, ale ty už si nějak poradíš. Hlavně opatrně a s respektem k žaludku. Hodně štěstí :)