_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Říjen 2013

Jaká je podle kluků dokonalá dívka?

16. října 2013 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Krasna.cz

S jistotou můžu říct, že dokonalost neexistuje. Vždycky bude nějaké pro a proti, pěkné a škaredé… máme se tomu divit? 100lidí, 100chutí. Nezavděčíme se všem. Ovšem mě to nedalo a udělala jsem si u kluků malý průzkum, který nám holkám pomůže k tomu, abychom se k dokonalosti aspoň přiblížily.

Sportuje.
"Potřebuji holku, která se sebou něco dělá. Ne putňu, která je furt zalezlá za facebookem." Většina kluků je do sportu blázen, neříkám, že musíš hltat každý fotbalový zápas, ale pro skvělou atraktivní postavu a zaplnění času je nějaký druh sportu (tanec, Zumba, Aquaaerobik..) nezbytný.
Má smysl pro humor.
"Nemám nic proti tomu, když se holka ztrapní. Naopak, často je to roztomilý. Potřebuji holku, s kterou se zasměju." Nikdo nemá rád úzkoprsá děvčata, která si hlídají každý svůj krok, aby se náhodou neztrapnily. Nauč se umět si ze sebe udělat srandu.
V očích výjimečná…
"Musí mít to něco, co mě zaujme, a řeknu si, že žádnou takovou jinde nenajdu." Každá holka je svým způsobem jiná a originální, ovšem některé více a některé méně. Buď osobitá, neboj se vybočit z cesty, ukaž, co si ráda oblečeš, i když se to teď zrovna nenosí.
Buď sama sebou.
Nesnaž se klukovi pořádně zalíbit. Nesnaž se mu nalhávat, že tohle umíš, tohle tě zajímá, tam si byla, taková jsi… když to není pravda. Buď sama sebou, aby tě takovou mohl mít rád a nebyl váš vztah jen pouhá iluze a lež. Kluk tě musí akceptovat takovou, jaká jsi. A komu se to nelíbí, ať si prdel políbí.
Pečuj o sebe.
"Jasně, že vzhled je důležitý… škaredé holky si nevšimnu, nebudu se snažit ji blíže poznat, když se mi nebude od pohledu líbit." Nepečujeme o svůj vzhled kvůli klukům, ale kvůli sobě! Samy sobě se musíme líbit, abychom se měly rády. Bobr se dnes nenosí, s každou chybičkou se dá něco udělat… Ukaž světu jak hezká dokážeš být, když se budeš cítit dobře, bude tě brát tak i okolí.
Slova, slova, slova…
"Nejdůležitější je, abychom si měli co říct." Že prý protiklady se přitahují? Blbost. Když si s člověkem nemáš co říct, nemáte nic společné, neshodnete se na názorech… je to zbytečné. Buď ukecaná, zajímej se o něm, řeš klidně i maličkosti (protože z maličkostí se skládá svět), měj svůj názor… Ne každý umí vykládat vtipné historky, ale každý má své názory a na všechno svůj úhel pohledu. Návrhů na diskuzi je hodně, tak se toho neboj.
Je šťastná…
Žádný kluk nestojí o trosku, která není se sebou spokojená, furt si na něco stěžuje, řeší maličkosti a nejradši by skočila z okna. Buď pozitivní, buď optimistka a nezatěžuj ho neustále svými problémy. Všichni problémy máme, to k životu patří, tak se z toho hned neslož!

Být dokonalou dívkou vlastně není tak těžké, ne?

(Jen příklad nedokonalé dívky)

Efektivní učení angličtiny i jiných jazyků.

8. října 2013 v 7:00 | Michaela Vančurová - 17 let |  Krasna.cz

O tom jak je angličtina dnes důležitá se nemusí ani diskutovat. Je to jazyk, kterým se domluvíš všude. Škvrňata od tří let se ho učí, někteří dospělí to dohánějí a nás otravují s testy ve škole a dělají tak dobře! Protože to v životě skutečně využijeme (na rozdíl od ostatních věcí).
Bohužel jen ve škole to mnohdy nestačí. Abys byla opravdový expert, zapoj se i do domácího samoučení. Uvidíš, že to jde i zábavnou formou.

Anglické seriály.
Seriály jako Big Ben Theory, Pretty Little Liars, How I Met Your Mother,… patří k těm nejoblíbenějším, tak třeba se zalíbí i tobě. Jeden díl denně ti nezabere tolik času, nasměješ se, odreaguješ a pochytíš klasické běžně používané fráze. Tip: http://www.sledujuserialy.cz/
Domácí konverzace.
Proč si nemluvit anglicky jen tak pro radost doma? Rodiče ocení tvou snahu procvičovat jazyk a třeba se taky něčemu přiučí. Pokud slovíčko nebudeš znát, vyhledáš si ho a lépe si pak zapamatuješ. Naše učitelka říká: mluvit, mluvit, mluvit, improvizace a spontánnost je důležitá!
Hry.
I hry (jako třeba LoLko…)v angličtině ti pomohou, zvlášť klukům.
Filmy.
Pokud už sleduješ, kupuješ nebo stahuješ nějaký film, nejlépe s českými titulky a osobami mluvícími anglicky. Je jistě hodně filmů, které bys chtěla vidět, tak proč je sledovat česky? Anglicky to má větší grády… Však si přiznejme, že český dabing častokrát stojí za nic.
Texty písniček.
Kdyby se tak učivo pamatovalo tak lehce… Kolikrát jsem si při psaní v hodině angličtiny vzpomněla na text nějaké písničky. Tam najdeš bohatou slovní zásobu.
Youtube testy.
Vyhledej si: FCE speaking exam a podívej se, jak jsou na tom jiní, kteří bojovali o certifikát.
Slovníček v mobilu.
Tahle chytrá aplikace se vždycky a všude hodí!
Knížky, učebnice.
Samozřejmě, že najdeš spoustu časopisů (Crown, Bridge…) a knížek v angličtině. Nebo učebnice, které tě postupně naučí. Jedna strana denně není moc, že? A za chvíli toho umíš habaděj. Důležité je mít materiál, z kterého se dá čerpat.
Dopisuj si.
V dnešní době FB a Twitteru není takový problém si dopisovat s někým z druhé strany zeměkoule. Zeptej se ji, jak to u nich chodí, seznam se a prostě kecej. Může to být i zábava.
Kurzy
A pak tu jsou kurzy, na které jsou potřeba peníze. Můžu říct, že hodně lidem pomůže tohle "doučování", zrovna v mé třídě jsou lidé z těchto kurzů premianti.


Angličtina - 5 minut denněChce to píli, věnovat tomu čas a cílevědomost, výsledek se ovšem vyplatí!