_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Duben 2013

Rozhovor: Kristýna Leichtová (herečka ze seriálu Gympl)

27. dubna 2013 v 7:00 | Michaela Vančurová - 16 let |  Rozhovory
Kristýna Leichtová hraje barmanku Denisu Hájkovou, sestru Patrika a přítelkyni Adama Kábrta v seriálu Gympl s(r)učením omezeným.
Dvakrát týdně ji můžeš vidět na televizní obrazovce v nových dílech seriálu Gympl, kde představuje sympatickou mladou ženu, která se musela po smrti rodičů postarat o svého mladšího bratra. Životem se potlouká, jak umí, ale občas jí to nejde, jak by si představovala.


Mnoho lidí si myslí, že natáčení seriálu je jedna obrovská sranda, kde se každý směje a vyvádí. Je to opravdu tak, nebo je to vlastně jen stres, nuda a dřina?

Jasně, že si užijeme i zábavu, ale většinou je to práce. Taky se točí poměrně rychle, takže času na legrácky moc není.

Dovedeš si představit, že by byl skutečný tvůj vztah s Ondřejem Brzobohatým, se kterým v seriálu žiješ? Mohlo by vám to klapat i mimo natáčení?
Jsem šťastně zadaná, takže mne nic takového ani nenapadlo. Ondru mám samozřejmě ráda, ale on je na mě kolikrát až moc hodný :-) A já sem pro něj zase až moc pragmatická, tak mi to řekl :-)

Co říkají doma na tvé výkony při líbačkách s kolegou?
Můj chlapec Gympl nesleduje, a hlavně to bere jako práci, stejně tak moje rodina.

Co vše bys byla schopna v televizi při intimních postelových scénách ukázat?
Myslím si, že do televize a do takovýchto seriálů nahota nepatří. Celkově by se s ní mělo šetřit.

Myslíš si, že příběhy v seriálu jsou reálné? Že by se něco takového skutečně mohlo v životě stát?
Jak co, jak kdy. Většina příběhů je založená na pravdivých základech, některé jsou reálné a některé přitažené za vlasy. Proto mají seriály takový úspěch. Lidé se s příběhy a postavami ztotožňují.

Co škola? Jaká jsi byla ve svých školních letech - spíše nepořádnice, nebo šprtka?
Řekla bych, že jsem byla spíš chaotik. Učila jsem se, to jo, ale některé věci jsem se prostě naučit nedokázala. Například matiku :-)
Kristýna Leichtová

Najdi svého Edwarda nebo Jacoba.

25. dubna 2013 v 7:00 | Michaela Vančurová - 16 let |  Krasna.cz

Tahle psychologická knížka ti řekne jednu věc: "varování před erotikou na začátku filmu je, ale před romantickou slaďárnou nikdo nevaruje, proč?" Stejně tak jako klukům mění pohled na ženu veřejně dostupná pornografie, tak ženám mění pohled na muže romantické komedie. Tak nějak pak doufají v pana Dokonalého. Myslí si, že i ony samy si zaslouží slibovanou nehynoucí lásku.
A nyní vám povím o knížce STMÍVÁNÍ, pravá láska a vy - Najděte svého Edwarda nebo Jacoba! Některé už z počátku zarazí název Stmívání a knížku hodí do pozadí, ale tahle knížka NENÍ další romantická slaďárna upíra s obyčejnou holkou. Tohle je psychologická kniha Louise Deaconové.
Knížka ti odhalí pravdu, co se týče vlivu takových filmů na člověka.
- to, jak dívky hledají pana Dokonalého (aby byl hezký, gentleman… no měl vlastnosti jako Jacob nebo Edward), jenže tenhle kluk neexistuje!
- Ano, Edward je dokonalý. Ale je jako bůh. Má nadpřirozené schopnosti, chrání, je nádherný, nesmrtelný, můžeme ho obdivovat, ale nikdy nenajdeme stejného v reálném životě.
- Srovnáváme tak normální smrtelníky s "bohem" a nejsme spokojené v obyčejném vztahu.
- Stmívání pro nás může být nebezpečné, když pak hledáme silného muže, který se změní jen a jen pro nás. Hádejte, on se nezmění.
- Muž pro vás neudělá první poslední. Zřejmě se na vás jednou i vykašle kvůli kamarádům, hokeji nebo hospodě.
- Poté věříte, že se k vám bude hodit i muž vám úplně odlišný. Ale copak byste si měli co říct s takovýmto mužem?

Tahle knížka v sobě skrývá tolik tajemství, odhalí ti pravdu a otevře oči. Může se zdát, že pravá láska vlastně neexistuje. Ale proč teda vidím kolem sebe šťastné dlouholeté vztahy, který by za sebe navzájem klidně i dali život? Pravá láska skutečně existuje, jen musíme umět hledat muže, který se k nám hodí. Musíme samy vědět, co od vztahu očekáváme. A hlavně musíme znát samy sebe!
Všem tuhle knížku doporučuji si přečíst, protože ti otevře oči, poradí a donutí tě se zamyslet.


Recept na cupcakes

23. dubna 2013 v 7:00 | Michaela Vančurová - 16 let |  Krasna.cz

Připravila jsem si pro tebe recept na úžasné cupcaky, které zvládne každá holka, kámošky si jistě taky pochutnají a jako malý dezertík je to zkrátka dokonalé!

Recept je na 10 porcí. A co budeš potřebovat?
100g cukr krupice
80g změklé máslo
2 vejce
130g hladká mouka
1 lžička kypřící prášek
vanilkový extrakt
malá špetka soli
40ml mléko

Doporučuji pořídit si silikonové formičky na muffiny, do kterých pak nandáte těsto. Ale nebudu předbíhat. Jako první ušlehejte máslo a cukr, jakmile se smísí, přidejte po jednom vejce. Poté smíchejte společně mouku (popřípadě kakao, pokud chcete dělat čokoládové), kypřící prášek a sůl. Vmíchávejte společně s mlékem do máslovo-cukrové směsi ve 3dávkách. Těsto pak rozdělte do košíčků. Nezapomeňte, že těsto nabobtná, tak ne až po okraj. Pečte v předehřáté troubě na 180C asi 10-15 minut - je to různé, tak raději kontrolujte, co vám těsto dělá. A pokud si nejste jistí, tak do toho píchněte párátkem, a pokud na něm těsto bude přilepené, tak ještě hotové nejsou. Ale moc nepíchat! Ať má cupcake čepičku. Až je vytáhneš z trouby, doporučuji je ještě chvíli nechat na plechu ve formičkách dojít, a až pak vyndat. Nechte vystydnout a můžete si mezitím udělat krém.

Máslový krém:
230g cukr moučka
110g změklé máslo
25ml mléko (můžeš použít i kondenzované mléko)
1 lžička přírodní vanilkový extrakt (já používám Frapko)

Postup: Máslo ušlehej do "pěny", přidej vanilkový extrakt nebo to Frapko a znovu dobře prošlehej. Přidej i prosátý cukr a mléko. Šlehej asi 3minuty, dokud krém není smíchaný.

Máslový krém přijde na cupcake, může to dozdobit třeba kakaem, potravinářským barvivem nebo jinou blbůstkou, kterou koupíš. Sníst by se měli nejpozději do tří dnů.


Rozhovor: Anna Kulovaná(herečka z Ordinace)

10. dubna 2013 v 7:00 | Michaela Vančurová - 16 let |  Rozhovory
Anna Kulovaná hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 doktorku Eriku Jánskou.

Erika Jánská je ambiciozní mladá doktorka, která šla na potrat, aby mohla budovat kariéru. Jaká je ve skutečnosti herečka Anna Kulovaná, která Eriku hraje? Udělala jsem s ní rozhovor, tak si můžeš obrázek udělat sama.