_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Duben 2012

Recept na štíhlou postavu dle modelky Kristýny Pumprlové.

1. dubna 2012 v 7:00 | Michaela Vančurová - 15 let |  Rozhovory
Vyzpovídala jsem si známou modelku, která se objevuje jak v časopisech, tak na internetu a v různých soutěžích. Znám ji od vidění, a proto mi to nedalo ji nenapsat. Bohužel už mě kolegyně z krasna.cz předběhla a udělala s ní rozhovor ohledně modelingu, ale já se nenechala odradit a zaměřila jsem náš rozhovor na hubnutí, protože Kristýna má skutečně hubenou postavu a umí v tom zdravém životním stylu chodit.

Párkrát jsem tě potkala na chodbě ve škole a nestačila jsem se divit tomu, jak jsi hubená. Všichni víme, že někteří lidi mají sklony k tloustnutí, jiní mají hubenou postavu skoro zadarmo. Jak to máš ty? Musíš pro tu svou štíhlou postavu něco dělat, anebo tohle řešit naštěstí nemusíš? Když už jsme u toho soukromí: Kolik vážíš? Myslíš si, že je to málo/tak akorát nebo bys chtěla ještě zhubnout?
-Já osobně si myslím, že nic není zadarmo. Jako každej člověk mám i já sklony k tloustnutí, je to přece přirozená věc. Důležité je vědět, co si můžu dovolit sníst a co ne a hlavně jaké to bude mít následky. Sladkosti si vynahradím proteinovou tyčinkou a to je jediná "dobrůtka", kterou s i můžu dovolit, nestává se mi, že bych vyjídala skříňku se sladkostma. Rozhodně zhubnout nechci, já si chci postavu už jen udržet, ale i to mě stojí hodiny ve fitku. Moje noční můra je mít "roztřepaný" zadek plný celulitidy jak má v dnešní době svojí vinou již mnoho dívek.

Spousta z nás zapomíná na nejdůležitější jídlo dne: na snídani. Jak obvykle vypadá tvá zdravá snídaně? Je něco, co víš, že by měla obsahovat?

-Jablko nebo bílý jogurt, cereálie, když nechci "sladké" udělám si míchaná vajíčka na vodě. Trocha sušenky na dodání energie někdy neuškodí. Když vůbec nestíhám, ráda si přichystám jen salátovou okurku, je super z mnoha důvodů. Na pití si většinou dám pohár mléka, když mám čas, vymačkám si čerstvou šťávu z ovoce, "ovocné 100%" džusy, které se prodávají, ovoce ani neviděli, takže těm se úplně vyhýbám.

I ty jistě někdy zhřešíš nad nějakou sladkostí či nezdravým jídlem v KFC. Kterou mlsnotu si dopřeješ nejraději? Jaké je tvé obecně nejoblíbenější jídlo?
-Fast foodům se snažím úplně vyhýbat, ale jelikož celé dny nemám čas si v klidu sednout a najest se normálního jídla, určitě nepohrdnu caesar salatem, ten miluju. Nemůžu si dovolit mlsat, na co mám chuť, málokdy zhřeším, ale když už tak třeba haluškami od mého přítele, ty jsou prostě top. Moje nejoblíbenější jídlo jsou určitě kuřecí kousky se špenátem a nivou.

Ty a vaření. Vaříš ráda nebo si raději necháš uvařit (co nejlepšího zvládneš uvařit) od maminky či si zajdeš do nějaké dobré restaurace?
-Já na vaření nemám moc času, což mě mrzí hlavně kvůli přítelovi, který moje jídla miluje, takže v závěru nejčastěji vaří on mě. Všechno co uvaří, stojí prostě za to, není věc, na kterou bych měla chuť a on by mi ji nedokázal uvařit. Do restaurací chodím jako každej jinej, né, že bych tam měla nutnost vysedávat každej den, ale jím tam ráda. Miluju ten výběr, že si můžu objednat třeba 3 jídla, na které mám chuť a pozobkávát si. I přes to, že momentálně v Barceloně nám vaří hospodyně, stejně rádi chodíme jíst ven, má to něco do sebe, proto si potom v Londýně budeme vařívat už jen my. To bude mňamka.. :-)Popis: http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif

Držela si někdy vyloženě hladovku? Nebo si myslíš, že je to zbytečné - trpět takhle kvůli postavě, až to vede třeba k anorexii?
-Fůů, tak to vůbec, stalo se mi, že jsem neměla čas se najíst a radši než abych si dala hamburger na ulici, jsem nejedla, ale nedá se říct, že bych se někdy trápila celé dny bez kousku jídla. Dobré je jednou za čas přejít jen na vodu s citronem a jíst jen ovoce, to dobře pročistí organismus. Já a můj názor na anorexii? Jedním slovem HNUS! Vždyť když holka nemá zadek, vypadá to velmi odpudivě. Zeschnutá tvář, samá kost, ani žádný sval, kdo se má pak na to dívat? Určitě jsem proti takovým nemocem, ale vím, že je velmi těžké jim nepropadnout kvůli touze po úžasné postavě, proto je důležité mít silnou oporu v někom blízkém.

Užívala si někdy nějaké prášky na hubnutí? Máš s tím nějakou zkušenost nebo si myslíš, že je to jen hloupost s dobrou reklamou, ale účinek žádný?
-V dnešní době, s dobrou reklamou prodáte i ho**o jako módní doplněk, takže určitě prodají i "zázračné" tabletky s ničím uvnitř s nálepkou : Zhubnete pět kilo do měsíce! A lidi rychle rychle zkouší, ale zapomínají si číst hlavně příbalové letáčky, kde je napsáno malým písmem : ....při dodržování zdravého stravování a denního cvičení. Takové tabletky jsou jedním slovem BLBOST. Vždyť kdyby to fungovalo, tak proč ty ženské co je jedí po kelímkách nemají pořád ty vysněné postavy, jaké bývají na obalech. Já osobně jsem to nikdy neměla nutkání zkusit, můj soukromý lékař v Itálii mě dokonce upozorňoval, že užívání těchto tabletek může vést i k zpomalení organismu a pak vše co byste náhodou zhubli, zase hned přiberete, protože tělo nebude už samotné schopné spalovat, když si zvykne na "pomoc". Stejně jeto všechno o psychice. Když budete jíst lentilky s tím, že se po nich hubne, budete si stejně sami pomáhat zdravým jídlem a cvičením a pak co? Poděkujete lentilkám, že vám pomohly zhubnout ?!

Kromě jídla tu jde jistě i o sport. Jak často si chodíš zasportovat (dáváš přednost spíše posilovně nebo domácímu cvičení či bazénům a běhání venku…), abys byla fit? Který sport je ti nejblíž a děláš ho s chutí?
-Já ve fitku strávím minimálně 3 hodiny denně, z toho alespoň hodinu běhám, je to velmi důležitá část cvičení. Běh je super nejen na postavu, všeobecně se né nadarmo říká "sportem ku zdraví". Je to už součást mého dne a chodím tam ráda. Fitko je místo kam já chodím přemýšlet, jelikož mé dny bývají velmi hektické. Když už je krásně, chodím běhávat i ven a plavat určitě taky. Každé jedno cvičení má něco do sebe. Poslední dobou jsem si velmi oblíbila zumbu a pilátes a navíc stále trénuji taebo, což mi velmi zpevnilo postavu, takže určitě doporučuji.

Je něco, co bys ještě poradila holkám, které chtějí dosáhnout postavy, jako máš ty?
-Nejest blbosti, pít jen vodu a zelený čaj, zapomenout na jakýkoliv alkohol. Důležitý je pravidelný spánek, takže zapomeňte i na discotéky. Vlastně zapomenout můžete skoro úplně na všechno, co vás baví: Prostě jen cvičte, jezte zdravě a studujte/choďte do práce, na nic jiného už pak zaručeně mít čas nebudete a když ano, radši ho věnujte svým nejbližším než čokoládě :-)Popis: http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif