_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

Listopad 2011

ČESKÝ SLAVÍK 2011

28. listopadu 2011 v 7:00 | Michaela Vančurová - 15 let
Díky krásne.cz jsem se dostala na generálku Českého slavíka 2011, udělala jsem rozhovory s celebritami a koukla jsem, jak zpívají a připravují se.

Před takovou velkou akcí, jako je galavečer Českého slavíka 2011, se toho odehrává hodně. Já ti teď popíšu, jak to tam zhruba vypadalo, abych ti přiblížila můj obraz o skutečnosti.
Státní opera v Praze je nádherné místo, které mi tak trochu připadalo jako bludiště. Lehce se tam člověk ztratí, ale lehce se tam člověk i pozastaví nad krásami této budovy. Pozlacené pokreslené stropy přímo bily do očí a to nemluvím o barvách a světlech, které ozařovali podium plné hvězd.

Každý tam byl ve spěchu, vše se řešilo do posledních detailů (včetně délky reklam okolo 5-7 minut), samé kabely, o které šlo lehce zakopnout, hromada šaten pro ty největší osobnosti českého showbusinessu. Ale i celebrity mají před takovým večerem obavy a já při rozhovorech z nich tu trému přímo cítila.
Možná se vám v televizi zdálo, že je to obrovská místnost plná sedadel a na podiu se lehce zpěvák či zpěvačka ztratí, ale to je jen zdání. Ve skutečnosti ta konkrétní místnost, kterou jste mohli vidět na obrazovkách je malá, a podium taky není zrovna největší, které jsem kdy viděla.

I zpěváci a zpěvačky znějí na živo při generálce, kde si to zkouší, jinak. S porovnáním originální písničky nahrané ve studiu, byl jejich zpěv (nechci říct falešný) - prostě jiný.
A jak už jsem mluvila o velikosti, tak i celebrity jsou na živo mnohdy menší. Například Tina - moderátorka Superstar mě hodně překvapila svojí výškou. A samozřejmě osobnosti nenamalované, neučesané a neoblečené do svátečních šatů vypadali tak jako my "prostí lidé z ulice".
Na generálce bylo vše tip top, moderátor si zkoušel vše odříkat, zpěváci a zpěvačky si museli připravit vystoupení a i předávání slavíků se zkoušelo na dvou osobách. Na všem se tam podílí hromada osob, při čemž každá je důležitá! Nesmí se tam samozřejmě natáčet ani fotit, vše je tam hlídané ochrankou, ale snad aspoň slovy to tu můžu pospat.
První reakce a to sice na Vojtu Dyka byla teda ohromná ve stylu: "ááááá" a podlomení kolen, ale časem jsem si zvykla, že kolem mě projde takový Neckář, Gott či Dara Rolins a já je slušně pozdravím. Musím říct, ale že pocit nesympatie ve mně vyvolával Adamec, který si chodil zakouřit ven a i s Liborem Boučkem, který v civilním oblečení vypadá úplně jinak než v televizi. Musím říct, že nejlepší vystoupení měla Ewa Farna, která hodně zamakala, a nejpříjemněji se mluvilo s Markétou Konvičkovou, které ta sláva do hlavy nestoupla.


Žádný trapas se mi tam naštěstí nestal, kromě toho, když jsme s druhou bloggerkou natáčely začátek videa a okolo šly nějaké hostesky, které dostaly v mžiku záchvat smíchu a myslely si, že když nás budou napodobovat, tak to bude ještě vtipnější.

ROZHOVOR S VIZÁŽISTKAMI:

Z té hromady lidí, kteří se podílí na tom, aby se večer povedl, jsme vyzpovídaly vizážistky.

Dozvěděly jsme se, že ženy nalíčit a učesat trvá třeba až 2 hodiny, líčí je podle aktuálního módního trendu, ale i podle šatů a stylu osoby. Vizážistky už tam jsou 10 let a moc dobře si pamatují na začátky, kdy taková Lucie Bílá (která mám momentálně vlastní lidi na zkrášlené) byla jako švadlena objevena.
Mezi jejich patří mimo jiné Karel Gott. A ptáte se, jestli i muže líčí? Ano, musí. Zvýrazňuji jim oči a samozřejmě i pudr jim na obličej nanesou. Celebrity to mnohdy nechávají na nich, ale oni jim samozřejmě nemohou dát nic, co by jim vadilo a bylo proti jejich vůli.
Tak tohle je vše ze zajímavosti ze zákulisí a těšit se můžete na rozhovory s celebritami.